• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Християни східного обряду відзначають Благовіщення: історія свята

Сьогодні, 7 квітня, християни східного обряду відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке є одним з найважливіших для вірян

Реклама на dsnews.ua

Назва сьогоднішнього свята означає "блага вість", пише "ДС".

Історія Благовіщення

До 14 років Діва Марія виховувалася в храмі, а після цього повинна була повернутися до батьків або ж вийти заміж. Але її батьки до того моменту вже померли, а сама Пречиста пообіцяла Богу завжди бути дівою. Тоді священники заручили її з далеким родичем, 80-річним старцем Йосифом. Живучи в його будинку, Марія вела таке ж скромне життя, як і в монастирі, пише ZN.UA.

Через чотири місяці після заручин до Діви явився Архангел Гавриїл. Він сказав: "Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою! Благословенна Ти між жонами". Архангел сповістив її про те, що вона обрана для того, щоб стати матірʼю сина Божого.

Для вірян свято Благовіщення символізує втілення Бога у світі смертних. Церква встановила святкування Благовіщення в IV столітті після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату свята визначили, відрахувавши 9 місяців від Різдва. Крайні терміни, з якими збігається Благовіщення, — четвер третього тижня Великого посту та середа Великоднього тижня (за Юліанським календарем). Святкування Благовіщення не скасовується, навіть якщо свято припадає на Великдень, і пост заради нього послаблюється.

В Україні Благовіщення почали святкувати після прийняття християнства. Воно також відоме під назвою "третьої зустрічі весни" — після Стрітення і Сорока мучеників. Вважається, що в цей день весна повинна остаточно побороти зиму. Бог благословляє землю і відкриває її для сівби, а тому тільки після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. "Турбувати" землю до цієї дати вважалося великим гріхом.

Раніше синоптики повідомили, якою буде погодна на Благовіщення, 7 квітня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua