• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Християни східного обряду відзначають Вознесіння Господнє: історія свята

Сьогодні, 10 червня, християни східного обряду відзначають Вознесіння Господнє — одне з найважливіших свят для вірян

Реклама на dsnews.ua

Свято присвячене вознесінню Ісуса Христа на небо і відзначається на 40 день після Великодня, пише "ДС".

Історія свята

Згідно з євангельським оповіданням, на 40 день після свого Воскресіння Ісус на очах апостолів вознісся на небо, відкривши вхід в Царство Небесне і подарувавши надію на порятунок їхніх душ.

Ісус явився своїм учням в Єрусалимі на горі Елон. Він благословив апостолів і вознісся на небо. До учнів Христа зʼявилися два ангели, які сповістили, що колись він повернеться на Землю, щоб судити живих і мертвих. Поки ж він і після свого Вознесіння не залишить їх і буде незримо супроводжувати.

"Вознесіння Ісуса Христа на небеса – одна з головних подій Священної історії, яка стала довершенням нашого спасіння і має безпосереднє відношення до кожного з нас. Це свято ознаменовує ту мить, коли Спаситель з плоттю, в повноті Своєї людської природи, піднявся до небес і сів праворуч Бога-Отця. Вознесіння Господнє – це підтвердження примирення Бога й людства, яке відкриває небеса й для всіх нас – тих, хто вірує в Господа і живе за Його настановами", — йдеться у привітанні Православної Церкви України. 

Що не можна робити на Вознесіння

У свято заборонено лаятися, лихословити і бажати іншим зла.

У цей день не можна плювати і кидати сміття на вулиці. Вважається, що Христос ходить по домівках в образі жебрака і так можна потрапити в нього.

У свято не можна займатися важкою фізичною роботою.

У день Вознесіння можна проводити одруження і вінчання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua