• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"Їб…в Гітлера в зад": Мендель у своїй книзі розмірковує про "код щастя нації"

Колишня прессекретарка президента Володимира Зеленського Юлія Мендель опублікувала фрагмент власної книги, присвячений мовному питанню та ідентичності українців

Юлія Мендель/Instagram
Юлія Мендель/Instagram
Реклама на dsnews.ua

Прикладом нації, яка має "генетичний код щастя", вона назвала німців, інформує "ДС".

"Назвіть мені націю, яка б не мала своїх травм, що мігрували з попередніх століть, від покоління до покоління, що викликають комплекси, мало не фізичні муки умів, які, не засвоївши попередніх уроків, намагаються осягнути причини, чому вони не вміють жити інакше. Мало кому вдається проробити таку колосальну роботу так успішно і швидко в масштабах нації, як, скажімо, це вдалося Німеччині", — пише Мендель у колонці на "Українській правді".

Вона також цікавиться у своїх читачів, чи знають вони, що "під час реконструкції будівлі Рейхстагу було виявлено написи солдатів Червоної армії".

"Серед іншого й дискусійний, але, можливо, найвідвертіший тогочасний напис: "Я їб…в Гітлера в зад". Її вирішили зберегти, як і решту… Злочини нацистської Німеччини були унікальними. Залишивши слова солдата країни-переможця на будівлі свого парламенту, Німеччина показує, що вона засвоїла важливі уроки зі свого минулого, помістивши все в акуратні архіви історичної пам’яті. Така вона й є", — написала колишня речниця Зеленського.

Вона поставила Німеччину у приклад як "націю, котра має генетичний код щастя", а також цитує федерального канцлера Ангелу Меркель, котра заявила, що "Німеччина прийняла своє минуле" і тепер "може жити новим успішним життям".

Як писала "ДС", Юлія Мендель опублікувала уривок зі своєї книги, в якому розмірковує про мовне питання в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua