• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

"Київстар" забезпечив зв'язком село на Закарпатті, оточене гірськими хребтами

Інженери "Київстару" завершили будівництво станції зв'язку в селі Собатин Хустського району на Закарпатті, жителі якого стикалися з проблемами покриття через гірський рельєф

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби "Київстару", передає "ДС".

"Жителі села Собатин Хустського району на Закарпатті неодноразово звертались до мобільних операторів з проханням покращити зв’язок. Через гірський рельєф забезпечити населений пункт належним покриттям було досить важко", — пояснюють в компанії.

Там додають, що попри складність проєкту інженерам "Київстар" вдалося завершити будівництво — вже з середини червня цього року у Собатині успішно запустили в ефір нову базову станцію.

"Село Собатин оточують гірські хребти висотою від 260 до 330 метрів і густий ліс – це природні перепони для радіосигналу від базових станцій, що знаходяться поруч.

Мешканці селища довгий час відчували складнощі через відсутність покриття, і хоч населення Собатина складає лише близько 800 осіб, "Київстар" поставив за мету втілити бажання жителів мати надійний мобільний зв’язок і збудувати базову станцію безпосередньо в селі, попри значно ускладнений процес будівництва", — пояснюють в компанії.

Інженер інформаційно-комунікаційних систем "Київстар" Вадим Горобченко поділився, що спершу працівники зіштовхнулись із проблемою вибору земельної ділянки для базової станції, адже навколо – гірські схили.

"При цьому необхідно було підібрати точку з прямою видимістю на іншу базову станцію, щоб забезпечити систему передачі сигналу", — пояснює інженер.

Обрати оптимальне місце для майбутнього будівництва вдалося за сприяння Іршавської міської територіальної громади, до складу якої входить село Собатин.

Наступним кроком було прокласти під’їзну дорогу, згодом - лінію електроживлення з протилежного від налаштованої дороги кінця села та задіяти спецтехніку.

"На підготовчі й будівельні роботи та облаштування майданчика пішло близько 6 місяців, а ще за 2 місяці на висоті 272 метри вийшла в ефір нова базова станція. Мешканці Собатина відтепер користуватимуться мобільним зв’язком від "Київстар", — розповідають в компанії.

Там додали, що за період повномасштабного російського вторгнення "Київстар" збудував понад 5,5 тисяч і модернізував майже 13,2 тис. базових станцій та продовжує розширювати 4G-покриття вздовж автодоріг. Кошти, які компанія інвестує в будівництво зараз, перебільшують капітальні витати до повномасштабної війни.

Крім того, тривають роботи з покращення енергоавтономності базових станцій, заміна акумуляторів безперебійного живлення та встановлення стаціонарних генераторів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua