• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кличко про будівництво метро на Виноградар: Пройдено вже майже 500 метрів тунелю

Реклама на dsnews.ua

Як обіцяють фахівці, за відсутності форс-мажорів відбудеться стикування між станціями "Сирець" та "Мостицька" і паралельно метробудівці рухаються в бік майбутньої станції "Проспект Правди"

Про це 24 листопада під час інспекції будівництва повідомив київський міський голова Віталій Кличко, повідомляє ASPI.

Будівництво київського метро на Виноградар від станції "Мостиська" до станції "Сирець" триває, метробудівці пройшли вже 500 метрів тунелю і рухаються з невеликим випередженням графіка.

"Два місяці тому ми бачили, як щит почав врізатися у ґрунт, а сьогодні пройдено майже 500 метрів тунелю. Фахівці обіцяють, що за відсутності форс-мажорів відбудеться стикування між станціями "Сирець" та "Мостицька". Паралельно метробудівці рухаються й у бік майбутньої станції "Проспект Правди". Роботи тривають за планом, проблем немає, фінансування відбувається в повному обсязі, сюрпризів під землею у вигляді змін породи чи ґрунту теж нема", – підкреслив мер.

Кличко додав, що збоїв ні в робочому процесі, ні у фінансуванні немає.

"Зараз метробудівці йдуть на випередження графіка робіт, проте, як я неодноразово казав, головне для киян, щоб у грудні 2021 року дві нові станції метро на Виноградар – "Мостицька" та "Проспект Правди" – були відкриті, бо заплановано, що близько 60 тис. людей на добу будуть користуватися цими станціями. Ключові критерії оцінки роботи – усе відбувається за планом, жодних збоїв немає. Наразі контролюємо всі процеси будівництва та постійно звітуємо киянам про хід спорудження метро на Виноградар. Повторююсь, фінансування будівництва було відновлене, відбувається вчасно та в повному обсязі", – заявив міський голова.

Він зазначив, що перевірки з боку силових органів його не бентежать.

"У них своя робота, а ми маємо пересвідчитися, що кожна копійка, виділена на спорудження метро, має йти за цільовим призначенням, бюджетний процес контролює начальник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський", – сказав Кличко.

Арешт рахунків спричинив складнощі, але їх уже подолали, додав заступник генерального директора ВАТ "Київметробуд" із питань економіки та фінансів Олексій Кутовий.

"Дійсно, через арешт рахунків та атаки виконавчих органів влади ми мали деякі проблеми з бюджетним фінансуванням. Проте мер столиці Віталій Кличко та міська влада надали нам відчутну допомогу, й зараз роботи фінансуються на 100%. Щобільше, у бюджеті міста на 2021 рік закладені кошти, необхідні для завершення будівництва метро на Виноградар", – повідомив він.

    Реклама на dsnews.ua