• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Коломойський майнить криптовалюти державною енергією: У збиток "Енергоатому", – ЗМІ

Бізнесмен Ігор Коломойський облаштував криптоферму на своєму Запорізькому заводі феросплавів і для майнінгу купив великий обсяг електроенергії зі значною знижкою, внаслідок чого державний "Енергоатом" міг недоотримати майже 4,35 мільярда гривень

Коломойський майнить криптовалюти державною енергією;
Коломойський майнить криптовалюти державною енергією;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у розслідуванні журналістів "Радіо Свобода", передає "ДС".

За даними ЗМІ, Запорізький завод феросплавів цього року завіз обладнання для майнінгу криптовалюти з Грузії та Китаю та отримував дешеву електроенергію від фірми "Юнайтед Енерджі".

"Перед тим як на завод почали завозити обладнання, у грудні 2020 року відбувся аукціон, на який відокремлений підрозділ НАЕК "Енергоатом" – "Енергоатом-трейдинг – виставив великий обсяг електроенергії", – повідомили "Схеми").

Журналісти з'ясували, що більшу частину зі знижкою придбав трейдер із орбіти Коломойського – "Юнайтед Енерджі". Замість первісної вартості в 1,4 гривні, одна кВт-година обійшлася приватній компанії в 1,15 гривні.

Розслідувачі уточнили, що таким чином державний "Енергоатом" міг недоотримати майже 3 мільярди гривень із запланованих.

Авторів розслідування запевнили, що цей аукціон і раніші торги вивчають детективи Національного антикорупційного бюро.

"Загалом, за версією слідства, під час продажу електроенергії державний "Енергоатом" міг недоотримати доходи на загальну суму понад 4,35 мільярда гривень – через поступки в ціні фірмі-трейдеру Коломойського", — сказано у матеріалі.

При цьому в.о. президента НАЕК "Енергоатом" Петро Котін у коментарі журналістам сказав, що "там нічого такого, про що ви зараз натякаєте, не було. Там все було зроблено так, як треба було зробити".

Він наголосив, що у цій ситуації "будуть висновки відповідних органів".

Керівник Запорізького заводу феросплавів не заперечував, що на підприємстві організовано майнінг, і сказав, що це потрібно, "щоб мати можливість заробляти гроші" і мати прибуток, коли не реалізовується основна продукція.

Журналісти роблять висновок, що державна компанія продає дешеву електроенергію приватному трейдеру "з орбіти олігарха", трейдер постачає цю енергію на завод і там, за рахунок майнінгу криптовалюти, має можливість отримати прибуток.

"Але завод, який належить до сфери впливу Коломойського, не платитиме з цього податків у скарбницю – через неврегульовані законодавчі правила. Принаймні поки що", – заявили автори.

Нагадаємо, у Міненерго Білорусі 2 листопада повідомили про початок постачання електроенергії в Україну в рамках надання аварійної допомоги. У відомстві зазначили, що допомога надана на запит України.

Голова комітету Верховної Ради з паливно-енергетичного комплексу Андрій Герус заявив, що надання аварійної допомоги є нормальною практикою.

Як писала "ДС", голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та екс-глава скандального консорціуму ЄДАПС Юрій Сидоренко можуть бути причетні до "схеми" імпорту електроенергії з Білорусі в Україну за участю фірми-прокладки з ОАЕ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua