• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

"Червоний хрест" закликає дійти згоди щодо умов виходу мирних громадян з Маріуполя

Міжнародний комітет Червоного хреста закликає сторони дійти згоди щодо конкретних умов безпечного виходу цивільного населення з Маріуполя

МХЧХ закликає сторони дійти згоди щодо умов безпечного виходу цивільного населення з Маріуполя
МХЧХ закликає сторони дійти згоди щодо умов безпечного виходу цивільного населення з Маріуполя / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві "Червоного хреста", передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"На тлі трагічних подій та страждань цивільного населення в Маріуполі сьогоднішня друга спроба розпочати евакуацію орієнтовно 200 тис. людей з міста не вдалася. Невдалі вчорашня та сьогоднішня спроби наочно свідчать про відсутність детальних та діючих домовленостей між сторонами конфлікту", — кажуть в організації.

В організації зазначили, що МКЧХ не є і не може бути гарантом домовленостей про припинення вогню між сторонами або гарантом виконання таких домовленостей.

"Як нейтральний і неупереджений гуманітарний посередник, МКЧХ сприяє діалогу між сторонами щодо безпечного проходу цивільного населення. Щоб безпечний прохід цивільного населення відбувся за необхідного рівня довіри, сторони мають досягти між собою згоди не лише принципово, а й щодо деталей та параметрів. Зокрема: конкретний час, місця, маршрути евакуації та інші логістичні подробиці, хто саме може бути добровільно евакуйований, чи дозволяється за такими домовленостями також доставка допомоги до міст", — кажуть у "Червоному хресті".

Також наголошується, що для ведення діяльності МКЧХ потребує задовільних гарантій безпеки.

"Сьогодні наші команди розпочали відкриття евакуаційного маршруту з Маріуполя, після чого бойові дії відновилися. Наші команди залишаються в Маріуполі та готові сприяти подальшим спробам, якщо сторони дійдуть детальної угоди, виконання та дотримання якої залежить виключно від сторін", — наголосили в організації.

У МКЧХ нагадали сторонам, що персонал, транспортні засоби та будівлі, на яких є емблеми "Червоного хреста", захищені міжнародним правом, як і самі емблеми, неправомірне використання яких не допускається.

"Укотре нагадуємо сторонам конфлікту про їхні зобов'язання щодо дотримання міжнародного гуманітарного права та захисту цивільного населення та інфраструктури", — заявили в комітеті.

Як писала "ДС", українські військові провели контратаку на Маріупольському напрямку та знищили кілька одиниць ворожої техніки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua