• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Червоний Хрест виділить допомогу Україні у зв'язку з паводками

Реклама на dsnews.ua
Національний комітет Червоного Хреста надасть допомогу постраждалим від паводку регіонам України

Відповідна домовленість була досягнута за результатами зустрічі віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанишиної з представником Комітету, передає "ДС" з посиланням на повідомлення Евроинтеграционого порталу.

"У Червоному Хресті відразу відгукнулися на моє звернення надати гуманітарну допомогу. Ми домовилися зібрати узагальнені дані через координаційний механізм віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та негайно передати їх в Національний комітет Червоного Хреста України. Таким чином можна буде централізовано та швидко отримати гуманітарну допомогу в регіони і тим громадянам, які цього найбільше потребують. Відповідне доручення і лист вже підписані і спрямовані міністерствам через систему електронного документообігу для якнайшвидшого опрацювання ", - зазначила Стефанишина.

За попередніми оцінками, найбільш пріоритетними потребами для постраждалого населення є життєзабезпечення евакуйованих та постраждалих осіб (облаштування місць тимчасового проживання, харчування, забезпечення одягом, продуктами харчування, предметами першої необхідності і т. д.); відновлення стабільної роботи об'єктів комунального господарства, які потрібні для підтримання безпечної життєдіяльності, зокрема водопровідно-каналізаційних споруд і мереж, системи електро-та газопостачання; забезпечення засобами санітарно-епідеміологічного контролю для запобігання спалахів інфекційних захворювань; надання соціальної допомоги, включаючи фінансову, і відновлення зруйнованих будівель і споруд, а також критично важливих об'єктів інфраструктури постраждалих регіонів.

Після отримання даних про обсяги та переліку першочергових потреб Стефанишина продовжить переговори з представниками Червоного Хреста в Україні для якнайшвидшого отримання гуманітарної допомоги для західних областей, що постраждали від повеней та їх наслідків.

Як повідомляла "ДС", у зв'язку з інтенсивними опадами у ряді областей західної України розпочався масштабний паводок.

За попередніми оцінками Мінінфраструктури, паводки завдали 234 млн грн збитків.

Президент Володимир Зеленський прибув з робочою поїздкою в Івано-Франківську область. Він пообіцяв, що всі зруйновані паводком будинки будуть повністю відновлені.

За даними на 1 липня, у зв'язку з повенями на західній Україні підтопленими 12 населених пунктів і зруйновані 202 км доріг.

    Реклама на dsnews.ua