• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Крипта – майбутнє, яке вже настало: Сергій Тронь про біткоїн і технологію блокчейна

Сергій Тронь – один із найбільших українських криптоінвесторів. Його компанія White Rock Management спеціалізується на створенні та обслуговуванні багатофункціональних дата-центрів по всьому світу. На початку липня компанія оголосила про запуск у республіці Казахстан найпотужнішого в країнах Центральної Азії дата-центру для майнінгу

Реклама на dsnews.ua

Для оснащення центру було придбано високопотужне обладнання китайської компанії Bitmain – лідера світового ринку спеціалізованої техніки. У найближчих планах White Rock Management – ​​експансія до Швеції та США з новими дата-центрами, а також поновлення роботи українського ЦОД. Ми розпитали Сергія Троня про перспективи криптоіндустрії в Україні та світі, коливання курсу, регулювання галузі та терміни перетворення біткоїну на традиційний платіжний засіб.

Сергій Тронь про регулювання крипти: бути чи не бути

Сергій Тронь розповів, що відвідав презентацію законопроекту з регулювання криптовалют у Сенаті США та обговорив особливості запланованих нововведень із сенатором від штату Вайомінг Синтією Ламміс, яка представляла документ. За словами підприємця, документ під назвою "Закон про відповідальні фінансові інновації" запроваджує юридичну термінологію для цифрових активів та віртуальних валют, а також визначає повноваження відомств із нагляду.

Український криптоінвестор виділив кілька ключових перспектив документа: згідно із запропонованими змінами, цифрові активи розглядатимуться як цінні папери. Крім того, законопроект значно ускладнить недобросовісну діяльність у секторі DeFi-проектів. Ймовірно, більшість криптовалют підпаде під юрисдикцію Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами (CFTC) як цифрові товарні активи. Зрештою, у світлі недавнього краху UST, законопроект передбачає перехід усіх стейблкоїнів до підкріплення резервами на 100%, а також докладними вимогами щодо розкриття інформації для всіх емітентів. Сергій Тронь упевнений, що законопроект стане відповіддю на невизначеності, які заважали новому фінансовому сектору стати по-справжньому сформованим.

Про перспективи легалізації криптовалюти як платіжного засобу

Як зазначає Сергій Тронь, про незворотність цих процесів свідчить той факт, що нинішній Всесвітній економічний форум у Давосі, окрім інфляції, був присвячений темі криптовалют. На ключовому для світового бізнесу публічному заході цього року було 10 будинків, пов'язаних із криптою.

Український криптоінвестор нагадав про інноваційний Bitcoin City у Сальвадорі та повідомив про появу схожого проекту вже в центрі Європи – у Швейцарії. Проект Plan B припускає, що Bitcoin стане рівноцінною валютою на рівні з фіатними грошима – відповідний меморандум було підписано з мером міста Лугано Мікеле Фолетті. Найближчим часом Біткоїн, Tether та LVGA прийматимуться у Лугано для оплати державних послуг. Приватні особи та компанії зможуть сплачувати 100% своїх щорічних податків, а також оплачувати усі громадські міські послуги у криптовалюті. Планується створення великого хаба для стартапів, а це означає масове надходження інвестицій у регіон, упевнений Сергій Тронь.

Крипта падає з кожним днем ​​– рятувати капітал та виводити свої гроші? Сергій Тронь про ризики криптоінвестора

Підприємець зазначає, що криптовалюти, незважаючи на свою децентралізацію, не можуть бути повністю незалежними від ситуації у світі. Сергій Тронь нагадує, що 4 роки тому інвестори вже спостерігали падіння біткоїну. Однак після цього падіння стався не лише стрімкий зліт, а й адаптація світової спільноти до сектору.

Сьогодні, під час фази зниження курсу, ключове питання, яке хвилює інвесторів: наскільки довго це триватиме і що чекає на крипту в майбутньому. Сергій Тронь переконаний, що фундаментально система не показала слабких місць мережі блокчейн – основи не лише криптовалют, а й майбутнього будь-якої іншої сфери цивілізації, від фінансового сектора до комерції. І тому коливання курсу є невід'ємною частиною становлення ринку децентралізованих фінансів.

Як очікує Сергій Тронь, найближчим часом відбудеться трансформація криптовалют як протилежність стандартним фінансовим ринкам акцій та класичного фінтеху. Розвиток цього сектора принесе в маси альтернативу захисту капіталів та інноваційних технологій, захист накопичень від світової інфляції. Виграють ті інвестори, які вміють дивитися за обрій, переконаний підприємець.

Крипта – майбутнє, яке вже настало

Як зазначає Сергій Тронь, сьогодні в елітах формується клас візіонерів, які розуміють, що найближчим часом світ стане кардинально іншим. Децентралізація та блокчейн стануть базовими складовими технологічного та адміністративного світоустрою.

Збереження даних, безпека, незалежність, швидкість та низькі комісії, децентралізація всіх процесів будуть базовими характеристиками шляхів розвитку цивілізації. У той же час ці зміни порушать питання збільшення витрат електроенергії та прозорості транзакцій. Проте, на думку Сергія Троня, шлях подальшої інтеграції технологій блокчейну у повсякденне життя – неминучий процес.

На думку підприємця, легалізація та впровадження цих технологій на національному рівні – стратегія майбутнього, стратегія європейських цінностей, сталого розвитку та вільних ринків. Якій, у свою чергу, протистоїть побудована на архаїчних радянських лекалах стратегія минулого, що полягає у придушенні базових свобод, захопленні чужих територій, мілітаризації. Стратегія майбутнього завжди перемагає стратегію минулого, переконаний Сергій Тронь.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua