• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

"Крим просив води": Данілов прокоментував повінь на окупованому півострові

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов розповів, що РНБО спробує запобігти удару по країні від зміни клімату на планеті, а також прокоментував паводки в окупованому Росією Криму

Олексій Данілов
Олексій Данілов
Реклама на dsnews.ua

Про це Данілов завив у відповідь на запитання, чи є загрози безпеці України через глобальні зміни клімату, передає "ДС".

"питання, чи може РНБО впливати на погоду. На жаль, ні. Нам дуже хотілося б впливати на все, але у нас є свої повноваження і ми обмежені законом і Конституцією України. На погоду і на клімат ми впливати не можемо. 

Володимир Олександрович (Зеленський – ред.) запропонував, щоб за 3 роки в Україні зʼявився мільярд нових рослин, щоб ми збільшували свої ліси. Це запорука того, щоб ми найближчим часом не опинитися в тій ситуації, в якій опиняється дуже багато країн. 

І посуха, яка насувається на весь світ, — дуже великий виклик для нашої країни. Ми розробляємо кроки, які ми запропонуємо на засіданні РНБО, щоб це принаймні відтермінувати в нашій державі", — зазначив секретар РНБО.

При цьому Данілов згадав ситуацію з окупованим Кримом, який другий день потерпає від злив і паводків, хоча загалом на півострові бракує питної води.

"Кримський півострів дуже багато часу просив води – і там стільки сьогодні води, що вони навіть не знають, що з нею робити. І вчора в українській Керчі, і сьогодні в українській Ялті, на превеликий жаль, сталася така ситуація. Господь Бог занадто багато їм дав води відразу", – сказав секретар РНБО. 

Як писала "ДС", вранці 18 червня в результаті підтоплення вулиць через сильні зливи в Ялті призупинили рух усіх тролейбусів і автобусів за двома маршрутами.

Окупаційна влада відключила місто від водопостачання через підвищену каламутність води внаслідок сильних дощів. Пізніше стало відомо, що в затопленій після злив Ялті знеструмлені 80 трансформаторних підстанцій та дві лінії електропередачі, внаслідок чого 2700 осіб залишилися без електропостачання.

Пізніше так званий очільник окупаційної адміністрації окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов повідомив, що через повені в Криму загинула перша особа.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua