• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Кримський Муфтіят переїде на материкову частину України – Джемілєв

Реклама на dsnews.ua
Необхідність переїзду продиктована великою кількістю кримських татар, які виїхали з території півострова

На материковій частині України створять Духовне управління мусульман Криму (ДУМК, Муфтіят - ред.) з головним офісом у Києві. Про це повідомив уповноважений при президенті України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, передає "ДС" з посиланням на інформаційне агентство QHA.

За його словами, кримський Муфтіят зараз знаходиться "в повному підпорядкуванні окупантові".

"Що вони скажуть, те і роблять. Тобто Муфтіят Криму зараз не відображає сподівання і думки мусульман Криму. Вимушено не може цього робити. Зараз там є два Муфтіяту - один Таврійський, російська влада його створили на противагу, для конкуренції. Там люди, у яких немає ні віри, ні релігії. Все для політичного шантажу. Проводяться політичні ігри такого штибу: "Якщо не підкоритеся нам, всі мечеті ми віддамо Таврійському муфтіяту". Муфтій наш виявився людиною ненадійним. Повністю підкорився їм. З цієї причини ми прийняли рішення про створення тут Муфтіяту, який буде відображати думки і бажання кримських татар", - пояснив Джемілєв.

При цьому він додав, що необхідність створення на материковій частині України Муфтіяту продиктована також великою кількістю кримських татар, які виїхали з території півострова.

"За останньою наявною у нас інформацією з Кримського півострова виїхало приблизно 35 тисяч чоловік. З них приблизно половина кримські татари. Вони роз'їхалися по всій території України, більша частина в Києві, частина в західній частині України, у Львові, Івано-Франківську, Тернополі та частина, звичайно ж в Херсоні", - розповів Джемілєв.

Крім цього, за його словами, в Херсоні є 7-8 тисяч кримських татар, які проживали там, також там живуть турки-месхетинці. "Звичайно ж, правильно було б створити муфтіят там, але ми подумали, що правильніше буде, якщо він буде в Києві. В Херсоні і в інших областях можуть бути його філії або перебувати імами", - пояснив Джемілєв.

Читайте також:

Також він додав, що питання створення муфтіяту на материковій Україні вже обговорювалося з іншими релігійними організаціями, і надалі буде налагоджено співпрацю з ними.

Як зазначає видання, після анексії півострова муфтій Криму Еміралі Аблаєв, який є делегатом Курултаю і членом меджлісу кримськотатарського народу, припинив участь у роботі меджлісу.

    Реклама на dsnews.ua