• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Ляшко розлого пояснив, чому вакцинація для медиків не є обов'язковою

Якщо через відсутність COVID-щеплення відсторонити медика від роботи, це може коштувати життя його пацієнту

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

 Про це заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, який перебуває з робочою поїздкою на Херсонщині, у коментарі Укрінформу, передає "ДС".

"Чому медиків немає (у переліку професій для обов'язкового щеплення проти коронавірусу — ред.). Коли ми кажемо, що немає освітянина, питання в тому, що "перезакрити" його функцію у закладі освіти або функцію чиновника у міністерстві чи місцевій адміністрації може паралельно інший колега, збільшивши навантаження. Коли ми говоримо про медиків сьогодні, якщо буде у закладі невакцинованих два реаніматологи, і потрапить людина, яка потребує екстреної медичної допомоги, це може вартувати життя. Тому ми медиків зараз не включили", — сказав Ляшко.

Водночас він підкреслив, що відсоток охоплення щепленнями медиків наразі набагато більший, ніж працівників інших сфер.

Також він зазначив, що механізм відсторонення за відмову від вакцинації вже "давним-давно працює", а наказ виданий відповідно до чинного законодавства.

Як зауважив Ляшко, є закон України про охорону праці, який передбачає, що Державна інспекція праці перевіряє умови праці. Якщо працівник ухиляється від проведення профілактичних медичних оглядів, або інших профілактичних заходів, які встановлені відповідно до законодавства, працівник відстороняється без збереження заробітної плати. Він нагадав, що наказ набирає чинності через місяць.

"Через місяць кожен керівник суб’єкта господарювання, у такому випадку — директор школи, подивиться: хто вакцинований, хто не вакцинований, видає внутрішній наказ про відсторонення від виробничої діяльності педагога до моменту вакцинації на період карантину без збереження заробітної плати", — зазначив Ляшко.

За його словами, Держпраці перевіряє всі звернення працівників щодо того, що можуть порушені бути умови контракту. "Ми вийдемо з понеділка на брифінг разом з Держпраці", — зазначив Ляшко. Він також повідомив, що вже були проведені кілька нарад з цього приводу, зокрема, й за участі Уповноваженої ВРУ з прав людини.

Нагадаємо, 7 жовтня Міністерство охорони здоров'я України затвердило перелік професій, представники яких зобов'язані зробити щеплення від коронавірусу.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua