• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Ляшко розповів, як завантажені "коронавірусні" лікарні

Реклама на dsnews.ua

У зв'язку з ускладненням епідситуації після послаблення карантину в Україні готують до прийому пацієнтів з COVID-19 лікарні другої хвилі

Про це розповів сьогодні на брифінгу головний державної санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У даний час в лікарнях першої хвилі готові для розміщення пацієнтів з коронавірусною хворобою 23,352 тис. ліжок, з них зайнято 3,9 тис., що становить 16%. Всього ліжок інтенсивної терапії 1,919 тис., з них хворими з коронавірусом зайнято 22%, 419 ліжок. З 2,4 тис. апаратів ШВЛ у лікарнях першої хвилі включена 94, 3,7%", - зазначив Ляшко.

Він додав, що із-за ускладнення епідемічної ситуації після послаблення карантину в Україні готують лікарні другої хвилі, які поступово включаються для надання медичної допомоги.

"У даний час у цих лікарнях підготовлено 10,449 тис. ліжок, з них 946 у відділеннях інтенсивної терапії. У лікарнях другої хвилі вже перебуває 542 пацієнта, з них 64 на реанімаційних ліжках. Це в першу чергу стосується Закарпатської та Волинської областей", - уточнив головний санлікар.

Ляшко також зазначив, що в лікарні, що визначені для лікування пацієнтів з коронавірусом, продовжують постачати обладнання та засоби індивідуального захисту. За його словами, лікарні першої хвилі з початку епідемії отримали 1118 тис. апаратів ШВЛ, 1742 тис. моніторів пацієнта, 917 оксигенераторів, 172 пересувних рентген-апаратів, 106 аналізаторів газового складу.

"За інформацією департаментів охорони здоров'я, в лікарнях першої хвилі в наявності 1,5 млн ізоляційних халатів і костюмів біобезпеки, більше 8 млн медичних масок, більше 12 млн нитрилових рукавичок, 394 тис. захисних окулярів, 1,3 млн респіраторів. За період епідемії МОЗ, крім закупівель за бюджетні кошти, також залучив ряд гуманітарних поставок. Ми за цей період отримали понад 1,3 млн респіраторів, понад 300 тис. захисних костюмів, понад 200 тис. захисних окулярів, близько 3 млн медичних масок, понад 600 тис. пар рукавичок", - перерахував Віктор Ляшко.

Як повідомляла "ДС", в Україні продовжують фіксувати порушення карантину. Обмеження, введені з-за епідемії, порушує кожен четвертий суб'єкт господарювання.

    Реклама на dsnews.ua