• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Ляшко заявив, що СOVID-19 стає "епідемією невакцинованих"

COVID-19 у світі стає "епідемією невакцинованих осіб"

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко сказав у коментарі журналістам, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"COVID-19 стає епідемією невакцинованих осіб. В країнах, в яких більш ніж 70% дорослого населення вакциновано, не вводять додаткових жорстких карантинних обмежень, оскільки значно зменшуються госпіталізації і значно зменшується кількість людей, які потрапляють до реанімації", — сказав він.

Ляшко закликав усіх зробити щеплення проти COVID-19.

Разом з тим, Ляшко розповів, коли в Україні можуть впровадити "жовтий" рівень епідемічної небезпеки. Відповідаючи на запитання щодо підстав для введення "жовтої" зони карантину по всій країні, урядовець пояснив: "Ухвалено рішення, що "жовтий" рівень епідемічної небезпеки ми запровадимо після того, як запропоновані Міністерством охорони здоровʼя зміни будуть схвалені на уряді. Зараз ми за цей тиждень пройшли погодження з усіма центральними органами виконавчої влади і відпрацьовуємо юридичні правки з Міністерством юстиції. І як тільки буде висновок Мін'юсту, ми будемо просити премʼєра скликати позачергове засідання уряду, щоб розглянути питання внесення змін до постанови про адаптивний карантин".

Відповідні зміни, додав Ляшко, наберуть чинності через 7 днів після схвалення їх урядом.

"І тоді будуть всі підстави національній комісії ТЕБ та НС зібратися і оголосити на території України "жовтий" рівень епідемічної небезпеки. А "червоний" рівень епіднебезпеки буде встановлюватися для певної конкретної області", — додав Ляшко.

Нагадаємо, станом на ранок 10 вересня в Україні зафіксовано 3615 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 48 випадків менше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції стали 76 осіб.

Як писала "ДС", раніше головний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що в умовах "жовтої зони" карантину, яку знову запровадять в Україні, обмежать кількість відвідувачів на масових заходах і скоротять наповнюваність місць в кінотеатрах до 50%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua