• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Зеленський заступився за "Сватів": Улюблені фільми не мають страждати через висловлювання окремих акторів

Президент Володимир Зеленський закликав ставитися до заборони фільмів за участі російських артистів "виважено"

Федір Добронравов (праворуч)
Федір Добронравов (праворуч) / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в ефірі телеканалу ICTV, інформує "ДС".

Зокрема, Зеленський згадав про серіал "Свати", який створила заснована ним студія "Квартал 95". Одну з ролей у ньому зіграв російський актор Федір Добронравов, який виправдовує окупацію Криму.

"Я вважаю, що не можна застосовувати до всіх однакові санкції. Серіал був знятий ще до війни з Росією. Там були улюблені актори. Один з цих акторів сказав неправильні речі щодо окупації Криму, неправильні з точки зору українського громадянина. Його за це не пускали в Україну", — розповів Зеленський, назвавши такі санкції правильними.

Президент підкреслив, що "Свати" були зняті ще до некоректних висловлювань Добронравова.

"А як бути з фільмом, де є, наприклад Ахеджакова, яка знімалася в радянському фільмі, яка стоїть поруч із тим чи іншим актором, який заборонений, а вона підтримує незалежність України? Вона не винна в тому, що фільм був знятий 30 років тому. А зараз хтось збожеволів. Ви розумієте? На когось тиснуть, а хтось ляпнув, але не встиг виправитися", — сказав Зеленський.

За його словами, існує "багато різних кейсів".

"Я вважаю, що страждати через це улюблені фільми не мають", — підсумував Зеленський. 

Російськомовний серіал "Свати" почав транслюватися в Україні з 2008 року на телеканалі "Інтер". У 2013 році він "перейшов" на телеканал "1+1". Також його транслювали в Росії. Ідея та сценарій серіалу належать студії "Квартал 95", якою до обрання президентом керував Володимир Зеленський.

В період 2017 — 2019 рр. серіал був заборонений до показу в Україні, оскільки головну роль в ньому зіграв актор Федір Добронравов, якого Мінкультури включило до "чорного списку". Це викликало неабияке обурення Зеленського, який до того ж був продюсером проєкту. У червні 2019 року Добронравова виключили зі списку осіб, які створюють загрозу українській національній безпеці. Незабаром після цього "Квартал 95" повідомив про відновлення показу серіалу на телеканалі "1+1".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua