• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Мапа України з 5 900 домашніх пасок: волонтери Гончаренко центру у Подільську встановили національний рекорд

В Подільську на Одещині встановили рекорд України — найбільша мапа України, яку зробили з великодніх домашніх пасок. Волонтери Гончаренко центру та учасниці волонтерського спецзагону "Паляниця" протягом двох днів конструювали на головній площі міста спеціальний стіл площею 77 квадратних метрів, на якому і розмістився їстівний рекорд — 5 900 домашніх пасок

Реклама на dsnews.ua

Волонтери отримали спеціальний сертифікат від "Національного реєстру рекордів України", після чого роздали частину великодніх смаколиків присутнім військовим, а іншу частину відправлять прямо на передову для бійців, які боронять Україну. 

"Головною метою для нас всіх, звісно, було не просто поставити рекорд, а пригостити домашніми пасками якомога більше військових та подарувати їм відчуття дому. Адже Великдень — це важливе сімейне свято. Проте, на жаль, не всі зможуть зустріти його в родинному колі. Тому саме це й об'єднало нашу волонтерську спільноту. Дівчата із загону "Паляниця" під керівництвом Людмили Татар протягом п'яти днів майже цілодобову випікали всі ці тисячі пасок. Нашій наймолодшій господині всього 5 років, а найстаршій — 69 років. Сьогодні ми бачили посмішки військових та чули слова вдячності. І це найцінніше. Усі ми працюємо на перемогу! На логотипі Гончаренко центру є гончар, який ліпить майбутнє України. Так і ми всі разом зараз виліплюємо, створюємо надійний тил, поки наші захисники та захисниці очищують українську землю від рашистської навали", — зазначив засновник мережі Олексій Гончаренко. 

Мапа з пасок вийшла розміром 11 метрів 40 сантиметрів на 7 метрів. Для всієї випічки використали тонну борошна, 2 000 яєць, 80 кг вершкового масла, 200 літрів молока, 50 кг цукру. Спецзагін "Паляниця" пече смаколики для військових з першого дня війни. Спочатку це була невелика група волонтерок, які об’єднались на базі Гончаренко центру і готували для військових частин Подільська та Тероборони. Але згодом волонтерська група виросла та відокремилась у великий кулінарний спецпідрозділ. Випічка з Подільська відправляється по всій лінії фронту військовим з усієї країни вже понад рік.

"Волонтери Гончаренко центру багато допомагають нашому підрозділу та іншим бригадам. Це дуже натхненна команда. Вони завжди передають не просто допомогу, а роблять це від щирого серця. І це дуже відчувається. Сьогодні господині нас дуже вразили. Запах домашньої паски — це запах дому. Дуже дякуємо за такі неймовірні смаколики, золоті руки і такі ж золоті серця. Це дуже цінно для військових відчувати таку підтримку", — наголосив представник 21 ОМБр Сергій Дібров.

На встановленні рекорду розчулилися навіть представники "Національного реєстру рекордів України". Лана Вєтрова, яка працює у реєстрі з 1998 році, була вражена тим, з якою серйозністю волонтери Подільська підійшли до процесу. "Команда готувалась понад місяць, потім тиждень вони пекли паски. Це дійсно рекорд, який має сенс. Ми пишаємось такими українцями", — сказала вона.

Для довідки: Гончаренко центри — це найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних відкритих освітньо-культурних та волонтерських просторів. Мережа була заснована Олексієм Гончаренком у 2021 році для надання сучасної, якісної та доступної освіти українцям у різних куточках країни. Зараз у понад 20 центрах викладають англійську дітям та дорослим, готують підлітків до іспитів, проводять курси з фінансової та медіаграмотності тощо. З лютого 2022 року мережа окрім освітньої програми переформатувалась також у волонтерські хаби, де допомагають переселенцям та військовим.

    Реклама на dsnews.ua