• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

Марш в честь дивізії СС: поліція склала протокол за нацистське вітання

Київські поліцейські склали адмінпротокол відносно чоловіка, який використав нацистське вітання під час маршу на честь річниці створення дивізії СС "Галичина"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні поліції Києва, передає "ДС".

"Після завершення акції під час моніторингу мережі Інтернет поліцейські виявили, що один із учасників маршу використав заборонене нацистське вітання.

Працівники поліції встановили, що нацистське вітання використав житель Київської області, 1985 року народження. На чоловіка складено адміністративний протокол за ст. 173 (Дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення".

Чоловік в присутності понятих від підпису протоколу про адміністративне правопорушення відмовився. Матеріал буде скеровано до суду для подальшого прийняття рішення.

Крім того, слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 436-1 (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України.

Як писала "ДС", увечері 28 квітня в Києві пройшов "марш вишиванок" на честь дня створення 14-ої гренадерської дивізії військ СС "Галичина".

Голова Українського інституту національної памʼяті Антон Дробович заявив, що прославлення військ СС під час маршу на честь дивізії СС "Галичина" 28 квітня у Києві є неприпустимим для європейської країни. За його словами, більшість українців це не підтримують.

Також засудило проведення маршу міністерство закордонних справ Ізраїлю, Міністерство закордонних справ України, а в Офісі президента України зажадали покарати порушників закону під час маршу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua