• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Метінвест допомагатиме з протезуванням українським військовим

Гуманітарна ініціатива Групи Метінвест "Рятуємо життя" запроваджує масштабну програму з протезування та реабілітації військових і мирних жителів України

Реклама на dsnews.ua

Від початку повномасштабної російської агресії потреби в протезуванні українських військових і мирних жителів через бойові дії значно зросли. Часто ті, хто потребує протезів, не знають, з чого почати й куди звертатися по допомогу. До того ж самостійно оплатити протезування має змогу далеко не кожен. Саме тому "Рятуємо життя" вирішила допомогти постраждалим повернутися до повноцінного життя. 

Що саме робитиме "Рятуємо життя"

Першим напрямом роботи ініціативи стане протезування та реабілітація співробітників Метінвесту, що боронять країну в Збройних Силах України. До лав ЗСУ стало близько 7 тисяч працівників компанії. "Рятуємо життя" спільно з Проєктом підтримання протезування в Україні та їхніми партнерами ProsthetiKa й Razom for Ukraine візьмуть на себе організаційні та документарні питання. Перші дев’ятеро людей вже отримують допомогу й чекають на свої протези. До програми входить підготовка до протезування, встановлення протезів і подальше спостереження в українських клініках, а також фізична й психологічна реабілітація. На першому етапі програма охопить 16 співробітників компанії та членів їхніх сімей, що перебувають в Україні та за її межами.

Анатолій Узлов, військовослужбовець, у мирний час сталевар "Запоріжсталі": 

- Під час бойового завдання у Пісках, під Донецьком, отримав уламкове поранення руки, через що довелося зробити операцію з ампутації лівої кисті. Проте завдяки Метінвесту я став учасником спільної благодійної програми Гуманітарної ініціативи "Рятуємо життя" та Проєкту підтримання протезування в Україні. Зараз проходжу протезування та отримую норвезький біонічний протез, завдяки якому сподіваюся продовжити жити повноцінним життям без обмежень.

У найближчих планах програму планується розширити – залучити до неї ветеранів війни та мирних жителів у регіонах, де працює Метінвест. 

Другий напрям діяльності "Рятуємо життя" – створення україномовної освітньої онлайн-платформи для фахівців у галузі протезування кінцівок та супутньої реабілітації.

Партнером створення порталу виступає Ukraine Prosthetic Assistance Project, заснований за підтримки всесвітньо відомої організації ProsthetiKa, що з 2015 року займається підвищенням рівня кваліфікації спеціалістів і культури протезування в Україні. За час роботи проєкт підготував 400 спеціалістів із протезування та допоміг понад 100 пацієнтам.

Мета створення освітньої платформи – ширше та системніше розуміння потреб людини, яка втратила кінцівку; якісніше надання послуг із протезування та супутньої реабілітації; розуміння маршруту пацієнта з ампутацією кінцівки від моменту травми до повернення додому з протезом.

Навчання медичного персоналу складатиметься з 5 курсів: реабілітаційних, для спеціалістів із протезування та з догляду за пацієнтами. Курси міститимуть відеолекції та практичні завдання від викладачів з України, США, Великої Британії та Швеції. Після завершення навчання учасники отримують сертифікати погодженого з Міністерством охорони здоров’я України зразка. 

Освітня онлайн-платформа дасть змогу кожному вітчизняному фахівцю отримати всю необхідну теоретичну інформацію та зрозуміти, як її використати на практиці.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:

- Ініціатива "Рятуємо життя" від початку війни допомагає всім, хто цього потребує найбільше. Вона була створена для запобігання гуманітарній катастрофі в регіонах, наближених до лінії фронту. Ми допомогли сотням тисяч українців харчами та предметами першої потреби, а лікарням – медикаментами й обладнанням. Також допомагаємо в психологічному відновленні, навчанні та реінтеграції постраждалих від війни жінок і дітей. Щоб подолати нові виклики війни, ми розширюємо нашу гуманітарну місію – запроваджуємо масштабну програму протезування і реабілітації для поранених ветеранів і мирних жителів.

Чим займається "Рятуємо життя"

Гуманітарну ініціативу "Рятуємо життя" створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну.

Ініціатива передбачає масштабну безперервну допомогу українцям харчами та предметами першої потреби. Для цього організовано два хаби у Польщі, де збирають, сортують та готують до відправлення гуртові вантажі. У координації з урядом України їх доставляють до міст та регіонів, де цієї підтримки потребують. 

Понад 303 тисячі українців вже отримали харчові продукти й засоби гігієни. За час війни з-за кордону до України доставлено понад 3 900 тонн життєво необхідних вантажів. До проєкту долучилися 189 компаній зі всього світу – Німеччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Іспанії, США, Великої Британії, Швейцарії, Греції, ОАЕ та інших країн.

Географія підтримки охоплює 37 громад на території Донецької, Дніпропетровської, Херсонської, Кіровоградської та Запорізької областей. Допомогу доставляють вразливим категоріям громадян, родинам мобілізованих співробітників Метінвесту та пільговикам, ветеранам підприємств компанії, мешканцям шелтерів і жителям деокупованих територій.

Окрім того, потужну підтримку від "Рятуємо життя" отримує медична галузь. Від початку війни до лікарень України доставлено медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на загальну суму 240 тисяч євро.

Одним із нових напрямів роботи "Рятуємо життя" стала реабілітація постраждалих унаслідок війни співробітників: ветеранів війни, їхніх сімей, співробітниць та їхніх дітей.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua