• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

МОЗ не планує запроваджувати локдауни, як у 2020 році, — Кузін

Міністерство охорони здоров'я не планує запроваджувати жорсткі локдауни, як у 2020 році

Ігор Кузін
Ігор Кузін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю LIGA.net, передає "ДС".

"Локдаунів, як у нас було у 2020 році, не планується", — сказав він.

За його прогнозами, першою о "червоної" карантинної зони потрапить Івано-Франківська область, де "доволі швидко погіршується ситуація".

"Величезна кількість випадків, яка підтверджена лабораторно. Дуже велика кількість госпіталізацій. Відсоток або тренд до госпіталізації зростає біля 70% впродовж однієї доби. Тобто велика кількість людей госпіталізується одночасно", — пояснив він.

За словами Кузіна, Міністерство охорони здоров’я стимулюватиме місцеві органи влади активніше застосовувати обмеження "помаранчевої" зони.

"Тому що помаранчева зона є попереджувальною. Вона створена, щоб органи місцевої влади застосували превентивні профілактичні заходи, які не дозволять перейти до "червоної" зони. На жаль, те, що ми бачимо — що області доволі пасивно на неї реагують. Тобто вони побачили себе у "помаранчевій" зоні та просто очікують, поки опиняться в "червоній", — сказав він.

Як писала "ДС", МОЗ звернулося до Державної комісії з надзвичайних ситуацій з проханням встановити "червоний" рівень епідемічної небезпеки на Прикарпатті.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua