• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

МОЗ рекомендує скоротити термін між першим і другим щепленням від коронавірусу, — Кузін

Міністерство охорони здоровʼя України рекомендує скоротити термін між введенням першої та другої доз вакцини проти COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив в інтервʼю Радіо Свобода головний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає "ДС".

"Ми зараз фокусуємося на вакцинації груп ризику. Це працівники критичної інфраструктури, педагоги, медичні працівники. Зараз вже відкрито пʼятий етап. І ми зараз намагаємося максимально швидко вакцинувати більшу кількість населення країни. Наразі МОЗ уже рекомендувало скорочення термінів між введенням доз вакцини", — сказав він.

За словами Кузіна, МОЗ при цьому керується даними наукових досліджень.

"Якщо ми подивимося на результати наукових досліджень, візьмемо вакцину CoronaVac, то останні клінічні дослідження щодо багатьох країн проводилися з інтервалом у 14 днів. Зараз в Україні використовується 28 днів. І, звичайно, для того, щоб охопити більшу кількість людей, рекомендується зараз використовувати 14-денний інтервал. І це нормально", — заявив головний санлікар.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Станом на 5 серпня, за даними Міністерства охорони здоровʼя, Україна вже отримала майже 12 мільйонів доз цих вакцин.

Нагадаємо, раніше Ігор Кузін заявив, що МОЗ чекає результатів наукових досліджень щодо ефективності запровадження бустерної (третьої) дози вакцини від коронавірусу. Поки в міністерстві мають намір зробити акцент на введенні двох доз щеплень.

Також він повідомив, що фахівці рекомендують особам, які перехворіли на СOVID-19, зробити щеплення від коронавірусу через шість місяців після перенесеного захворювання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua