• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Місцевий збір на кордоні з Білоруссю: у ДПСУ озвучили подробиці

З 1 червня на території Гомельської області Республіки Білорусь, що межує з Україною, вводиться місцевий збір за перетинання транспортними засобами державного кордону

Прапор Білорусі
Прапор Білорусі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби, передає "ДС".

Місцевий збір запроваджується на території Гомельської та Гродненської областей з 1 червня 2021 року до 1 січня 2023 року за перетинання кордону, зокрема українсько-білоруського, під час виїзду з Білорусі.

Оплата здійснюватиметься за один транспортний засіб, який виїжджатиме з Білорусі, незалежно від кількості пасажирів.

Ставка збору — 1 базова величина (29 білоруських рублів — орієнтовно понад 300 грн).

Сплачувати місцевий збір буде водій — у білоруських рублях до перетинання (в установі банку) або під час перетинання кордону (безпосередньо в пункті пропуску). Білоруська сторона зауважує, що збір необхідно сплатити до доходів відповідного обласного бюджету за місцем розташування пункту пропуску через кордон. В іншому випадку він вважатиметься не сплаченим.

Від сплати збору звільнятимуться особи, що прямують транзитом через територію Білорусі.

Також збір не платитимуть громадяни Білорусі, іноземці та особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання в Білорусі та прямують в Україну щоб відвідати членів сім’ї чи близьких родичів (за наявності документів, які це підтверджують), а також низка інших категорій осіб згідно з рішенням Гомельської обласної ради.

Відповідно до законодавства Білорусі, "транспортний засіб" — механічний транспортний засіб, що має не менше чотирьох коліс, технічно допустима максимальна маса якого не перевищує 5 тонн, за винятком колісних тракторів і самохідних машин.

У документі, що підтверджує сплату збору, мають бути вказані прізвище платника (найменування юридичної особи), сума і дата оплати, реєстраційний номер транспортного засобу та призначення платежу. У разі оплати через інтернет-банкінг, карт-чек можна предʼявити в паперовому або електронному вигляді.

Як писала "ДС", у Білорусі обласна рада депутатів Гомельської області, що межує з Україною, з 1 червня запроваджує місцевий збір за перетин кордону на виїзд транспортом. Аналогічне рішення прийняли і в Гродненській області, яка межує з Литвою та Польщею. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua