• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Молодіжний симфонічний оркестр України виступив в Австрії

Реклама на dsnews.ua
9 і 10 вересня 2019 Молодіжний симфонічний оркестр України / YsOU і хорова капела "Дударик" відкрили 205-й концертний сезон в р. Грац, Австрія

Концерти відбулися рамках року культури Австрія-Україна 2019 за підтримки Українського Інституту.

9 і 10 вересня 2019 Молодіжний симфонічний оркестр України / YsOU і Львівська академічна чоловіча хорова капела "Дударик" під керівництвом дирижерки Оксани Лынив дали два перші концерти сезону 2019/20 в Музикферайне (філармонії) р. Грац, Австрія.

"Цим виступом, також приурочених до 75-річчя світу в Європі, ми робимо великий жест за єднання і порозуміння, не тільки в Австрії, але і по всій Європі", - Генеральний секретар Музикферайн (філармонії) Майкл Немет.

Центральне австрійське телебачення ORF: "Musikverein Graz відкрив сьогодні свій 205-й сезон незвичайним подією: Молодіжний симфонічний оркестр України виконав грандіозну 9-ту симфонію Бетховена у концерті "За права людини". І не тільки в концертному залі, але й на вулиці. Як це було - дивіться у сюжеті".

У концертній програмі рідко виконувана кантата Франца Ксавера Моцарта і грандіозна 9 симфонія Людвіга ван Бетховена.

Кантата "Перший весняний день" Франца Ксавера Моцарта (молодший син Амадея Моцарта) ніколи не звучала в Європі оскільки особистість композитора, який 30 років свого життя жив і творив у Львові ще не розкрита світу. Її виконання покликане символізувати нерозривність історичних і культурних зв'язків України і Європи, зокрема Австрії.

9-я симфонія Людвіга ван Бетховена вже відразу після створення стала символом свободи і єднання народів, а згодом її четверта частина лягла в основу гімну Європейського Союзу. До того ж 2020 є ювілейним роком Бетховена у світі. Виконанням 9 симфонії на її батьківщині (прем'єра твору відбулася 1824 у Відні) Молодіжний симфонічний оркестр України / YsOU і Львівська чоловіча хорова капела "Дударик" символічно відкриють бетховенський рік в українському культурному секторі.

Солісти концертної програми - зірки української оперної сцени Сусанна Чахоян, Ірина Житинська, Назар Тацишин, Сергій Магера.

Диригент, арт-директор оркестру YsOU, українка і перша жінка-головна диригент опери та філармонії Граца. - Оксана Лынив.

* Молодіжний симфонічний оркестр України / YsOU - унікальний колектив, аналог національної збірної складається з найбільш талановитих юних музикантів країни у віці від 12 до 22 років. Основна місія проекту - розвиток української музичної культури, поширення її в світі і професіоналізація молодих талантів.

Український інститут - державна інституція, яка просуває українську культуру в світі і розвиває культурні зв'язки між Україною та іншими країнами. Місія українського інституту - сприяти кращому розумінню і гідного відношенню до Україні і створювати нові можливості для взаємодії українців з світом.

Цей проект проходить в рамках програми двостороннього Року культури Австрія-Україна 2019.

    Реклама на dsnews.ua