• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

МОЗ виділило на лікування і підготовку до нової хвилі COVID-19 ще 1,2 млрд грн

Міністерство охорони здоров'я перерозподілило Національній службі здоров'я на пакет лікування коронавірусної хвороби ще 1,2 млрд грн

Реклама на dsnews.ua

Відповідне розпорядження прийнято на засіданні Кабінету міністрів, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу МОЗ.

Витрати Нацслужби здоровʼя збільшені за рахунок коштів, які передбачалися для забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу.

"Кошти, передбачені на закупівлі за договорами керованого доступу, можуть бути не використаними у повній мірі через довготривалість процедури запровадження такого механізму. Тому ми перерозподілили їх на потреби лікування та підготовки лікарень до можливої нової хвилі COVID-19", — сказав заступник міністра охорони здоровʼя Петро Ємець.

Він додав, що МОЗ та ДП "Медичні закупівлі України" сприятимуть впровадженню договорів керованого доступу, а потенційна економія коштів, в тому числі і за рахунок прозорих закупівель, дозволить реалізувати цей механізм в цьому році.

Зараз законопроєкт щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу (реєстраційний № 4662 від 28.01.2021) 2 червня 2021 року прийнятий тільки в першому читанні.

Як повідомляла "ДС", станом на 9 червня в Україні зафіксовано +1385 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 217 випадків менше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції за добу стали 77 осіб. Київ, а також Київська, Харківська, Дніпропетровська та Рівненська області стали лідерами за кількістю нових випадків зараження.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua