• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Може рвонути, як у Бейруті: у порту Миколаєва зберігаються тонни заарештованої селітри

Реклама на dsnews.ua

У Миколаївському морському торговельному порту зберігається вантаж з «непридатною для використання» селітрою, корабель з якою прийшов з Грузії

Про це у своєму Facebook написав місцевий активіст Андрій Сенченко, передає "ДС".

За його словами, 18 вересня судно "Тузла" прибуло в порт Миколаєва. На борту перебувало 3200 тонн «простроченої» селітри.

"Почалося встановлене за процедурою відвантаження, але екологічною інспекцією було відмовлено у митному оформленні вантажу. Крім цього, екоінспекція звернулася до Держспоживслужби області, митниці, прокуратури, СБУ і поліцію. Судно пішло, а вантаж залишився лежати в порту", — зазначив він.

Було відкрито кримінальне провадження №12018000000000576, в рамках якого слідчими СБУ встановлено, що 18 вересня 2018 " в пункті пропуску через державний кордон України «Миколаївський морський торговельний порт» було оформлено прибуття судна «Тузла» (прапор о.Кука) із вантажем, селітра аміачна, кількістю 3,2 тис. тон. Відправник товару Казахстан. Після переміщення залізничним транспортом був завантажений на судно в порту Поті, Грузія. 20.09.2018 до Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря (далі-Інспекція) надійшла інформація щодо ввезення на територію України через пункт пропуску Миколаївський морський торговельний порт добрив, термін придатності яких минув".

За словами блогера, потім слідчі органи проводили огляд «товару» і стверджували, що невстановлені посадові особи компанії-експедитора робили спроби надати «товарний вигляд» вантажу, щоб випустити її у вільний обіг на території України.

«06.11.2018 на території 12 причалу ДП «Миколаївський морський торговельний порт» проведено огляд під час якого виявлено брезентові мішки типу біг-бег з сипучою речовиною у формі кульок білої форми, яка відповідно до інформації, що міститься на пакувальній тарі є селітрою аміачною», — говориться в рішенні суду.

Станом на січень 2019 року, заарештовані 3200 тонн селітри знаходилися на тому ж 12-му причалі ДП «Миколаївський морський торговельний порт». А в лютому 2019 року суд відмовив у знятті арешту на майно.

Інших рішень суду, де б ішлося про цю заарештовану селітру, в Єдиному реєстрі судових рішень немає, виходячи з цього, вона має перебувати там, де її залишили.

Як повідомляла "ДС", увечері 4 серпня в порту Бейрута прогриміли два потужні вибухи. Хвиля від другого вибуху була такої сили, що пошкодила половину будівель міста. На даний момент підтверджено 135 загиблих і понад 5 тисяч поранених.

    Реклама на dsnews.ua