• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

"Муніципальна варта" в Дніпрі захищає інтереси мера, а не громади, - юрист

Силові структури на кшталт "Муніципальної варти" існують у паралельній правовій реальності, підміняють собою поліцію та напряму підпорядковуються міським головам

Реклама на dsnews.ua

Про це у своєму блозі в соціальній мережі Facebook пише юрист Геннадій Дубов.

Як приклад він наводить ситуацію в Дніпрі, де 2 липня було побито журналістів опозиційних до міської влади телеканалів. 

"Днями аналогічна "Варта" Дніпра, забезпечуючи спірний демонтаж рекламних конструкцій, заподіяла тілесні ушкодження журналісту, який висвітлював цей процес. Все це, на жаль, говорить про те, що формування паралельної поліції системи йде досить бадьоро", — зазначає Дубов.

Нагадаємо, 2 липня в центрі Дніпра працівники "Муніципальної варти" та невідомі молодики жорстоко побили кількох операторів, а також розбили їхню техніку. Медіа висвітлювали демонтаж рекламних конструкцій. Внаслідок побиття оператор телеканалу Д1 Сергій Файзулін опинився у лікарні з закритою черепно-мозковою травмою та ушкодженням горла. 

Напад на журналістів ще раз засвідчив, що потрібно на законодавчому рівні прописати – як і в яких ситуаціях міські голови можуть використовувати працівників "Муніципальної варти", наголошує Дубов. 

Тим часом юрист сумнівається, що хтось з "Муніципальної варти" Дніпра буде покараний за напад на журналістів: "…у мера Філатова з ОПУ (Офісом президента України, — ред.) все добре і без видимих конфліктів".

    Реклама на dsnews.ua