• USD 39.5
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Музичний проєкт "Україна у вогні" об'єднає виконавців з 11 країн

Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну український музикант і композитор Дмитро Радзецький презентує музичний проєкт "Україна у вогні"

Дмитро Радзецький
Фото: Chris Sampson
Реклама на dsnews.ua

16 лютого 2024 року відбувся реліз синглу і кліпу Дмитра Радзецького "Ukraine On Fire", передає "ДС". Це частина великого міжнародного проєкту, що об’єднує світових музикантів, які демонструють свою солідарність з українцями, а також привертають увагу світу до війни і необхідності допомоги України.

"Україна у вогні" — 5-хвилинна п’єса для фортепіано, що була написана в перші місяці повномасштабного вторгнення і є особистим маніфестом Радзецького — як людини, яка переживає війну.

"Дмитро Радзецький засвідчує кричущі випадки насильства та людського горя, що охопило Україну з 24 лютого 2022 року. Автор порівнює війну в Україні з вогнем, що поглинає все на своєму шляху. Вогонь не має кордонів і може перекинутися на будь-які сусідні країни. Незважаючи на трагічність оповіді, наприкінці твору є надія, що цю пожежу таки можна зупинити — віра і спільна допомога можуть згасити вогонь", — йдеться в анонсі.

Напередодні і одразу після 24 лютого в різних куточках світу 30 піаністів з 11 країн світу виконають твір "Україна у вогні", в той час як сам автор гратиме його в самому серці Києва у складі квартету з чотирьох роялів.

"В той час, як українці героїчно відбивають навалу сусіда-агресора вже понад 700 днів, світ починає відвертати очі від України. Наша війна зникає з перших шпальт та екранів телевізорів, люди перемикають свою увагу на інші теми. Аби перемогти, нам потрібна допомога, і тому я хочу звернутись до людей по всьому світу на глибокому емоційному рівні, тією мовою, яка не потребує вивчення і зрозуміла всім — мовою музики", — коментує Дмитро Радзецький.

Дмитро Радзецький
Фото: Chris Sampson

Разом з українською агенцією Muzika автор запропонував світовим музикантам долучитись до виконання. Наразі відгукнулись 30 — українці, які живуть за кордоном, та іноземці.

До проєкту долучилися, зокрема, Австрія, Бельгія, Німеччина, Велика Британія, Угорщина, Норвегія, Польща, Сінгапур, Швейцарія, Грузія. "Україна у вогні" лунає в цих країнах під час акцій на підтримку України, громадських заходів, концертів чи просто в студіях.

Україно-швейцарський піаніст Андрій Драган, який живе та працює в Базелі, приєднався до проекту, бо вважає що "Україна у вогні" гостро передає емоції, які відчуває український митець в теперішній реальності.

"Автор вдало втілює переживання жаху і страхіття війни, зокрема, у ритмічній структурі твору та напруженій гармонічній мові. Разом з тим, тривога та нестабільність поєднується із наполегливістю та незламною стійкістю, яка символізує дух українського народу. В контексті війни виконання української музики стає важливим символом солідарності з Україною та способом висловити підтримку та співчуття", — розповів виконавець.

Драган
Фото: Ernst Rudin

У подальшому також планується створення документального фільму про проєкт "Україна у вогні".

    Реклама на dsnews.ua