• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

На Франківщині трьох посадовців спіймали з подвійним громадянством

Контррозвідка СБУ викрила трьох високопосадовців Івано-Франківської області на подвійному громадянстві

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ Івано-Франківської області, передає "ДС".

"Контррозвідка СБУ викрила трьох чиновників органів виконавчої влади в Івано-Франківській області на подвійному громадянстві. Посади держслужбовців передбачали допуск до інформації з обмеженим доступом, у тому числі в оборонній сфері", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, виявлено паспорт громадянина однієї з європейських країн у заступника директора департаменту облдержадміністрації.

Також іноземне громадянство мав високопосадовець Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області. Його посадові обов’язки передбачали доступ до службової інформації в оборонній сфері.

Крім того, з паспортом громадянки сусідньої країни ЄС виявилася чиновниця, робота якої була пов’язана з використанням даних інформаційних систем і електронних реєстрів регіонального управління Пенсійного фонду.

Як зазначається, викритих посадовців звільнили із займаних посад. Однако двоє з них оскаржили своє звільнення, але Верховний суд підтвердив законність цього рішення. Третя порушниця не оскаржувала своє звільнення в судових інстанціях.

Нагадаємо, Україна планує затвердити ліберальну політику щодо подвійного громадянства, але з обмеженнями для високопосадовців і виключенням щодо країни-агресора.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua