• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

На Миколаївщині обговорили, як врятувати Новий Буг від екологічного лиха

Реклама на dsnews.ua

Очисні споруди вкрай потрібні у місті Новий Буг на Миколаївщині, однак через бездіяльність посадовців проблема не вирішується

Ще в 1990-х роках були повністю вирізані труби на очисних спорудах. Відтоді система не працює, а стічні води потрапляють просто у ставок, спричиняючи ситуацію на межі екологічної катастрофи. 

Шляхи вирішення проблеми обговорювалися під час візиту до Нового Бугу представниць Жіночого руху політичної партії "ЗА МАЙБУТНЄ" в рамках всеукраїнського туру. 

Кандидат у мери Нового Бугу від партії "ЗА МАЙБУТНЄ" Віталій Крикун зауважив, що екологічна ситуація в місті дуже погана і її спричинила бездіяльність влади. 

"Якби було бажання й кошти, проблему вже давно б вирішили. Очисні споруди зруйновані, все вирізано, колектори не працюють. Відповідно, присутній дуже неприємний запах", − зазначив він. 

Наразі багато житлових будинків, коледж, лікарня відключені від централізованої каналізації. Стічні води, потрапляючи у ставок, спричиняють загибель риби. Колишня зона відпочинку стала місцем екологічного лиха. 

Як зауважила очільниця Жіночого руху партії "ЗА МАЙБУТНЄ" Ірина Суслова, орієнтовна вартість вирішення проблеми Нового Бугу – 10 млн грн. Але невелике містечко, що має бюджет 100 млн грн на рік, не може собі дозволити такі витрати. 

"Чи можна щось зробити? Так! У нас є державний фонд регіонального розвитку, є народні депутати. Питання: чого це не робиться? Це питання, в першу чергу, до місцевої влади і до уряду, який, певно, працює не за призначенням – недопрацьовує. Або не розуміє наслідків, до яких призведе недбалість у такому питанні", − сказала Ірина Суслова.

Вона додала, що "проблему потрібно вирішувати негайно, а це можливо зробити, встановивши систему "Біотал" у віддалених районах, де немає централізованої каналізації. Спільними зусиллями можна домогтися виділення фінансування, але для цього Новому Бугу потрібна дієва місцева влада, яка візьме ініціативу у свої руки".

    Реклама на dsnews.ua