• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

На підтоплених територіях відкрили хаби зі швидкими тестами на холеру

В регіонах, які постраждали від підтоплення через підрив Каховської ГЕС, відкрили спеціальні хаби, які забезпечені швидкими тестами для діагностики холери

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає "ДС".

Хаби розгорнуті у Миколаївській, Херсонській та Дніпропетровській областях. Там прийматимуть пацієнтів з гострими кишковими й іншими інфекційними хворобами. У цих лікарнях вже розгорнуто додаткові інфекційні ліжка.

Окрім того, уряд схвалив постанову, яка вдвічі збільшує вартість пакета "Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях" для частини медзакладів на території Херсонської, Миколаївської та Дніпропетровської областей. Таке рішення дозволить лікарням сформувати більший запас "медичного кошика", необхідного для реагування на потенційні спалахи інфекційних хвороб на підтоплених територіях.

"Кожен пацієнт з важким перебігом гострої кишкової інфекції або розладом шлунково-кишкового тракту додатково обстежується на виявлення збудника холери. Наразі лікарні на Херсонщині, Миколаївщині та Дніпропетровщині готові приймати пацієнтів з інфекційними захворюваннями. Вони функціонуватимуть як інфекційні хаби та забезпечені необхідними препаратами і засобами для швидкої діагностики гострих інфекційних хвороб. Наразі в Україні не зареєстровано випадків або підозр на холеру", — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Зокрема, визначені лікарні Херсонщини та Миколаївщини вже забезпечені необхідними препаратами, у тому числі наборами для діагностики та лікування холери. Це швидкі тести для первинної діагностики та спеціальні набори медикаментів і медичних виробів для лікування.

Наразі епідеміологічна ситуація є прогнозована та керована.

Як повідомляла "ДС", за даними МОЗ станом на ранок 14 червня, в Україні не зареєстровано випадків або підозр на холеру.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua