• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

На Сумщині голова однієї з лікарень почав голодування в зв'язку з недофінансуванням

Реклама на dsnews.ua
Генеральний директор Глухівської районної лікарні у Сумській області Анатолій Кияшко оголосив голодування через недофінансування медустанови в період епідемії коронавіруса в Україні

Про це він заявив у відеозверненні, яка опублікувала місцева телерадіокомпанія "Глухів", передає "ДС".

"На сьогодні ми стикнулися з проблемою: Глухівська лікарня не може укласти угоду з НСЗУ (Національною службою здоров'я України - "ДС") на фінансування у повному обсязі нашого закладу. Тому не вистачає грошей на зарплату медпрацівникам. За півтора останніх місяця я зроби все, що було в моїх силах, звертався за допомогою в різні інстанції, але безрезультатно. У зв'язку з цим із сьогоднішнього дня я оголошую голодування. Вона триватиме до тих пір, поки колектив не отримає заробітну плату", - розповів він.

За його словами, недофінансування лікарні пов'язано з недоліками в статистикою про кількість людей, яких проконсультували, пролікували та яким зробили операції лікарні за 2018 рік.

Некоректні дані, додав він, були відправлені в НСЗУ.

"Ці всі статистичні дані чомусь пішли в НСЗУ не за повний рік, а за квартал. Глухівська лікарня неодноразово повідомляла НСЗУ про помилку в статистиці, але досі її ніхто не виправив. Тому лікарня отримала кошти від НСЗУ не в повному обсязі, а лише на три місяці в сумі 867 тисяч гривень", - розповів Кияшко.

Він також додав, що в НСЗУ пообіцяли протягом 2-3 днів виправити помилку.

Незважаючи на це, головний лікар обіцяє продовжувати голодування до тих пір, поки гроші не надійдуть на рахунки лікарні.

Нагадаємо, раніше глава Моз Максим Степанов повідомив, що міністерство з 1 червня запровадить нову систему фінансування лікарень.

Як повідомляла "ДС", 4 травня президент Володимир Зеленський заявив, що медреформу потрібно не згортати, а покращувати. При цьому, за його словами, з-за нового механізму фінансування може бути звільнено близько 50 000 медиків і закрито 332 лікарні, а майже 1000 лікарень отримає набагато менше грошей, ніж у минулому році.

    Реклама на dsnews.ua