• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

На Закарпатті вандали пошкодили угорський меморіал: Кулеба відреагував

Реклама на dsnews.ua
У Сваляві Закарпатської області невідомі пошкодили частину експозиції Стіни плачу в меморіальному парку, який відвідують українці угорського походження

Про це у Facebook повідомив секретар ради Свалявського меморіального парку Дьордь Дупко, передає "ДС".

За його словами, невідомі зірвали і осквернили панно, яке містить інформацію на трьох мовах (українській, угорській, німецькій).

Представник парку написав заяву в поліцію, а винних уже розшукують.

Факти підтверджують, що це могли зробити угорські ненависники. Це політичний злочин проти угорців і німців. Комусь або замовнику не сподобалася описана правда", - написав він у соцмережі.

Дупко додав, що в матеріалах експозиції докладно представлена трагедія Закарпаття, включаючи інтернування угорських і німецьких чоловіків у сталінські табори, вчинене НКВС восени 1944 року на підставі указу, виданого військовою радою 4-го Українського фронту.

Також представлений процес обезголовлювання закарпатської інтелігенції і священиків історичних церков, коли на рабство в ГУЛАГах військові трибунали і " надзвичайні суди під керівництвом комуністичного режиму засудили тисячі людей.

Подію прокоментував у Facebook глава МЗС Дмитро Кулеба.

Він назвав цей акт вандалізму "провокацією, спрямованою на дестабілізацію ситуації в Закарпатті".

"Хтось хоче перешкодити нам у подоланні спорів з Угорщиною. Безумовно, розслідуванням цього ганебного акту вже займаються правоохоронці. Переконаний, винних обов'язково знайдуть і покарають, як це було з паліями Угорського будинку в Ужгороді", - зазначив Кулеба.

Міністр уточнив, що незважаючи на всі словесні і фізичні провокації, вірить, що Україна і Угорщина здатні знайти взаємоприйнятні рішення, щоб врегулювати спірні питання, не перетинаючи червоних ліній однієї із сторін.

"Українські угорці, як і представники інших національних меншин, є важливою і невід'ємною частиною українського суспільства. І я розумію, що вони не менш важливі для Угорщини", - зазначив глава МЗС.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що для зняття угорського вето з інтеграції України в НАТО офіційний Київ має "вирішити проблему" з законами про освіту та про функціонування української мови як державної.

Дмитро Кулеба пізніше заявив, що Україна виконала рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про середню освіту і не має наміру йти на додаткові поступки Угорщини в даному питанні.

    Реклама на dsnews.ua