• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Нацраду закликали відреагувати на повернення російськомовних "Сватів"

Народний депутат фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький публічно звернувся до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення із проханням відреагувати на порушення каналом "1+1" закону про мову

Реклама на dsnews.ua

Приводом звернення стало "повернення" російської мови серіалу "Свати", інформує "ДС".

Раніше телеканал "1+1" показав популярний серіал "Свати" в українському дубляжі. В соцмережах і на сайті каналу глядачі з різних причин почали висловлювати невдоволення цим. Скаржилася на якість дубляжу, на недоречність перекладу так й взагалі на українську мову. Зрештою "1+1" "відновив" російське звучання серіалу. При цьому на телеканалі пояснили, що зробили це через "негативну реакцію на дубльований продукт з боку великої частини глядачів", а також заявили про "певний розкол суспільства за мовним принципом".

"Вчора "Свати" вийшли українською. Але сьогодні знову російською. Хто ж це їм міг наказати? Ау! Нацрада! Закон порушують! Ті, хто транслює, і ті, хто цього не помічає. Якщо серйозно, то у нормальній державі так бути не може. Це не просто неповага до закону. Це хамський виклик кожному українцю. І буде відповідь", — написав Княжицький у себе в Facebook.

Допис Миколи Княжицького
Допис Миколи Княжицького

В коментарях нардепу нагадали, що напередодні Нацрада фактично самоусунулася від даної проблеми.

Як писала "ДС", очільниця держрегулятора Ольг Герасимʼюк запевнила, що Нацрада не має повноважень карати телеканали за порушення мовного закону. Вона також підкреслила, що цим має займатися уповноважений із захисту державної мови.

Своєю чергою мовний омбудсмен Тарас Кремінь назвав шість телеканалів, які вже встигли порушити норму про український дубляж. Він також повідомив, що звернувся до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати до цих телерадіоорганізацій визначені законодавством санкції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua