• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Треба стерти все г**но": з'явилося відео нападу на журналістів в "Укрексімбанку"

Журналісти проекту "Схеми" змогли відновити запис фрагмента інтерв'ю з главою державного "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером, під час якого стався конфлікт і співробітники банку напали на журналіста та оператора

Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Ролик оприлюднило "Радіо Свобода", проектом якого є "Схеми", передає "ДС".

На відновленому відео є весь запис інциденту. Інтерв'ю, питання журналіста і все, що відбувалося далі. Зокрема, зафіксовані вказівки Євгена Мецгера забрати у журналістів техніку і видалити відеоматеріал.

"Володя, вируби його, будь ласка, чого він тут ходить?", – говорить Євген Мецгер, побачивши, що оператор продовжує знімати його реакцію на запитання журналіста.

Також з відео зрозуміло, що журналістів закрили у приміщенні та не випускали. Зафіксовані спроби Володимира Пікалова, директора департаменту інформаційної політики "Укрексімбанку" вимкнути запис на техніці Радіо Свобода, та чутно його слова:

"Ніхто цю штуку нікуди не винесе. Вас просили, а що ви хотіли? Хлопці, ви думаєте що це жарти?", – каже Пікалов.

Далі вказівку дає Євген Мецгер: "Давай, забирайте камеру. Ігор, забери у них камеру до бісової матері. Охрі*ли.. І ось цю теж, Ігор, забирай!", – каже голова правління "Укрексімбанку".

На відео видно, як один з підлеглих Мецгера вириває камеру із рук журналіста Кирила Овсяного.

Також у об’єктив потрапив момент нападу на оператора – співробітник банку скрутив та повалив Олександра Мазура і силою вирвав у нього з руки картку з другої камери. Журналісти упізнали чоловіка – це Ігор Тельбізов – директор департаменту банківської безпеки "Укрексімбанку".

"Підіть з айтішниками, вичистите все г*но", – далі наказує Мецгер.

Співробітник банку виніс техніку з кабінету. Одна з камер при цьому продовжувала запис. На відео видно, як працівник заходить у ліфт, несе техніку Радіо Свобода на інший поверх. Заходить у кабінет і далі чутно такий діалог:

– Усе стираємо…

– Ще пише!

– Почистити повністю, в нуль, абсолютно все.

– Я зрозумів, добре.

– Повимикайте все, зараз прийде сюди голова. Як її вирубити, ось цю фігню?

– Задача – треба все стерти.

– Стерти?

– Так, у ноль".

На цьому запис зупиняється.

Як повідомляла "ДС", на журналістів "Схем" напали в державному "Укрексімбанку" під час запису інтерв'ю з головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгер.

Поліція почала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

В "Укрексімбанку" звинуватили журналістів "Схем" в спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом і додали, що планує звернутися до правоохоронців.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua