• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Народні прикмети на свято введення в храм Пресвятої Богородиці

Реклама на dsnews.ua
Сьогодні в церкві відзначають введення в храм Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста), а в народі 4 грудня починалися торги

Коли Діві Марії виповнилося три роки, її батьки, Іоаким і Анна, покликали родичів, запросили ровесниць своєї дочки, одягли її в найкращий одяг і в супроводі народу, співаючи релігійні пісні, повели її в Єрусалимський храм для посвячення Богу. Її подруги-ровесниці, як і сама Марія, йшли із запаленими свічками у руках. Назустріч їм вийшли з храму священики на чолі із первосвящеником. пише Depo.ua.

Іоаким і Анна поставили Марію на першу сходинку сходів, що вели до храму. Всього ж налічувалося п'ятнадцять сходинок - за кількістю псалмів, які священики співали при вході у храм.

Трирічна Марія сама зійшла по високих сходинках. Там первосвященик зустрів і благословив її, як це він завжди робив з усіма, кого посвячували Богу. Потім, з натхнення Духа Святого, він увів її у Святе Святих. Це було найсвященніше місце у храмі. Туди ніхто не мав права входити, крім нього самого, і то лише раз на рік. Святий Дух навіяв первосвященикові, що Марія, обрана і достойна входити в найсвященніше місце. Їй наперед призначено Богом стати Матір'ю Сина Божого, який відкриє людям вхід у Царство Небесне.

Іоаким та Анна, виконавши свою обітницю, повернулися додому, а Марія залишилась у храмі. Там вона разом з іншими дівами навчалася Закону Божого та рукоділля. Вона ревно молилася, читала Святе Письмо і суворо дотримувалася посту.

При храмі Божому Пресвята Марія жила майже одинадцять років. Їй вибрали в чоловіки благочестивого Йосипа, який залишився вдівцем.

У народі 4 грудня починалися торги - Введенський ярмарки. Як правило, в цей період активно продавали сани. Проходили пробні виїзди на цьому зимовому виді транспорту. Зазвичай приймали участь у таких гуляннях молодята, яких садили в спеціальні розписні сани. Керував саньми чоловік, підперезаний поясом. Нареченій також потрібно було вбратися в свій найкращий одяг. Вірили в те, що вулицями 4 грудня на санях проїжджає сама зима, яка дихає на скло, чого там утворюються візерунки.

У календарному циклі українського народу це свято завершує осінній сезон і починає зимовий. Головною метою святкування цього дня було накликати багатство та добробут на майбутній рік.

Як на Різдво і Великдень, хто перший вранці на Введення прийде до хати, той буде першим "полазником" - тим, хто приносить добро чи якесь лихо в новий господарський рік. Тому сусіди стримуються заходити на Введення зрана до чужої хати, щоб потім не було нарікання, що то вони принесли нещастя. Коли першим до хати увійде молодий гарний чоловік, а ще й з грошима, це добра ознака: увесь рік в оселі всі будуть здорові і вестимуться гроші. Якщо ж увійде старий та немічний, а ще й бідний, то в будинку будуть хворіти і заведеться злидні. Найгірше, як вважають, якщо в будинок першою зайде стара жінка - "то вже добра не жди". Недобре також, якщо хтось із сторонніх приходить у цей день щось позичати.

Початок нового господарського року в введенских повір'ях виступає ясно: до Введення можна копати лопатою землю, а від Введення до Благовіщення не можна, бо земля спочиває і на літо сили набирається. Тому жінки запасаються глиною до Введення. З дня Введення до дев'ятого четверга після Різдва Христового не годиться бити білизну на воді праниками, бо це шкодить ниві і влітку може навести бурю на поля. За цим самим мотивами, а ще через острах осуду від людей треба й коноплі очистити до Введення.

Вночі на Введення подекуди дівчата святили воду ще дохристиянським звичаєм: брали воду в такому місці, де сходяться три струмка, проливали воду через полум'я так, щоб вона проходила поміж двома вогнями, і потім вживали цю воду проти хвороб, від зурочення та любовних замовлянь. Після півночі жінки сідали голими на порозі і пряли самосівні коноплі, щоб "прядиво пішло на руку".

Народні прикмети на 4 грудня

Кажуть, що Запровадження - це ворота зими. У всякому разі, зазвичай приблизно в цей час на землю лягав сніг, який не танув вже до самої весни

Якщо сніг після Введення не розтанув, чекай доброго врожаю хліба

Морозний день 4 грудня віщує холодну і сніжну зиму

Ясна погода пророкує неврожай, і навпаки

Мороз 4 грудня - літо наступного року буде дуже спекотним, а на найближчі свята буде холоднеча

Здалеку чути дзвін дзвонів - буде мороз, а якщо глухий дзвін, то це передбачає снігопад

Якщо пшоняна каша в печі рум'яниться, то випаде сніг

Кінь 4 грудня упирається - прикмета, що скоро вже сніг випаде.

Більше дізнатися про народні прикмети на 3 грудня можна тут.

    Реклама на dsnews.ua