• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Народні прикмети на Волошковий день, 4 червня

Реклама на dsnews.ua
Віруючі 4 червня традиційно вшановують мученика Василіска, який не побажав принести жертву язичницьким богам, після чого був обезголовлений

У народі 4 червня називали по-різному: Волошковий день, день святого Васси, Солов'їний день. Люди намагалися залишатися в цей день будинки й розважали один одного жартами, примовками, цікавими розповідями, пише Depo.ua.

Традиція не проводити ніяких робіт у цей день виникла тому, що 4 червня відзначали день Ярила - бога природи та життєдайних сил. Згодом він злився зі святом Трійці.

В цей час спостерігається цвітіння чорної і білої малини. Саме в цей період відбувався виліт плодожерки, тому на яблуні вішали пастки, щоб зберегти плоди цілими.

Продовжували 4 червня садити огірки, робили це таємно не тільки від сусідів, але навіть від тих членів сім'ї, які не брали участі у процесі. Перший огірок обов'язково закопували в грунт, щоб принести його в жертву богам і тим самим забезпечити себе урожаєм.

Якщо людина народилася в день 4 червня, то його покровителем, за прикметами, є граб. Кельтські жерці казали, що така людина дисциплінований, доброзичливий, добросовісний. Такі люди прагнуть проявляти ініціативу тільки в тих випадках, коли це дійсно виправдовує очікування. Вважаються людьми честі, намагаються все тримати в собі і не відкриватися навіть близьким людям. Можуть бути винахідливими в молодості.

Народні прикмети на 4 червня:

Якщо у цей день з'явиться велика кількість ґедзів і павуків - значить, вдасться зібрати хороший урожай огірків.

Сильна роса вранці 4 червня - чекай багатого врожаю

Часті тумани - чекай грибного літа

Вночі 4 червня соловей заспівав - прикмета того, що погода буде гарною, без дощів.

Дізнатися про народні прикмети на Єленін день, 3 червня, можна тут.

    Реклама на dsnews.ua