• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Нацполіція готова передати справу Шеремета в суд

Кримінальне провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета готове для передачі в суд

Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це сьогодні повідомила прес-служба Національної поліції України, передає "ДС".

У відомстві підкреслили, що початок розгляду резонансної справи нібито "залежить виключно від того, коли адвокати підозрюваних закінчать знайомитися з матеріалами".

"Слідство не буде обмежувати підозрюваних та їх адвокатів у часі на ознайомлення з матеріалами справи, але звертає увагу всіх зацікавлених сторін, що початок розгляду справи залежить саме від сторони захисту і самих підозрюваних", - йдеться в повідомленні.

У Нацполіції стверджують, що з моменту завершення досудового розслідування в провадженні за фактом вбивства Павла Шеремета та відкриття матеріалів підозрюваним і їх захисникам минуло 42 дні.

Як повідомлялося, в кінці травня поліція завершила розслідування у відношенні підозрюваних у виконанні вбивства журналіста Павла Шеремета. Примітно, що правоохоронці змінили підозри трьом основним фігурантам справи - тепер слідство називає організаторами злочину "невстановлених осіб".

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що у справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря та волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненко. Всім їм було оголошено про підозру. Також у справі фігурують добровольці Владислав та Інна Грищенко, однак на даний момент вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена у Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй - Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У тексті підозри, врученого затриманим у справі Шеремета, в якості опису мотиву сказано, що Антоненко ("Riffmaster"), "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, поділ суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості", вирішив створити організовану групу для вбивства журналіста Павла Шеремета. Також там сказано, що, "здійснюючи свій злочинний задум, Антонекко привернув Юлію Кузьменко і Яну Дугарь, які мали "аналогічні з ним погляди і наміри".

Редакція інтернет-видання "Українська правда", в якому працював журналіст Павло Шеремет, засумнівалася в достовірності висновків слідства щодо мотивів його вбивства.

Антоненко і Кузменко перебувають під вартою, Дугарь - випущена під заставу.

    Реклама на dsnews.ua