• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Науковці з України здобули Шнобелівську премію завдяки хробакам

Реклама на dsnews.ua

Українські науковці з фізики Іван Максимов та Андрій Потоцький здобули жартівливу Шнобелівську премію, що присуджується за найбільш абсурдні наукові досягнення

Фізики, які працюють в Свінбернському університеті технологій в Мельбурні (Австралія), досліджували вібрації дощових червʼяків, передає "ДС" із посиланням на The Gardian.

Згідно із дослідами науковців, вібрації змушують дощових черв’яків формувати візерунки аналогічні до тих, які формують краплі води у відповідь на вібрацію.

За словами Максимова та Потоцького, їхнє відкриття можна використовувати як неінвазивний метод вивчення імпульсів мозку, а також дослідження можна застосовувати в робототехніці для симуляції рухів черв’яків.

Як відомо, Шнобелівська (Ig Nobel Prize) премія — це пародія на Нобелівську премію, яка щороку вручається в Гарвардському університеті. Премію присуджують за досягненні, "які спочатку викликають сміх, а потім роздуми".

Нагадаємо, раніше лідери 9 держав стали лауреатами Шнобелівської премії, в том числі президенти США, Росії та де-факто президент Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua