• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Не тарифи: соціологи назвали найбільш нагальну проблему для українців

Головною проблемою в Україні громадяни вважають низькі пенсії та зарплати

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування "Соціально-політичні настрої українців, Червень», проведеного компанією: «Нью Імідж Маркетинг Груп» на замовлення Українського інституту майбутнього, передає "ДС".

"Станом на червень 2021, основною проблемою в Україні, порівняно з іншими, громадяни називають низькі зарплати, пенсії (42%). На другому місці одразу дві проблеми: війна на Донбасі (35%) та корупція (34%). Кількість згадок про проблему війни на Донбасі, які значно зросли з березня внаслідок квітневого загострення і концентрації російських військ вздовж українського кордону та в окупованому Криму, нині трохи менша і поступається згадкам про більш нагальну проблему фінансового становища громадян.", — вказано у дослідженні.

Примітно, що до топ-трійки проблем можна віднести високі комунальні тарифи (33%), які в лютому були головною проблемою громадян. За підсумками опитувань у травні та червні, можна констатувати, що проблема тарифів, з кінцем опалювального сезону, поки відтіснена з першої позиції більш нагальною – низьким рівнем зарплат та пенсій.

"Проблема пандемії коронавірусу згадується ще менше ніж у травні (13% до 19% та 27% у квітні), що можна пояснити покращенням статистики захворюваності та зменшенням повідомлень про перевантажені лікарні", — зазначають соціологи.

Терміни проведення: 18.06-28.06.2021

Методологія: Опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань «LEMUR»

Дизайн вибірки: Генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками «області України та м. Київ» і «тип населених пунктів — міські/сільські». За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua