• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Брак води в Криму: окупанти хочуть залучати мешканців до розчищення річок

У суботу в Алушті десятки людей залучили до розчищення русел річок. Окупанти хочуть зробити такі "суботники" регулярними і сподіваються, що це хоча б трохи збільшить обʼєм прісної води

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила окупаційна адміністрація міста, передає "ДС" з посиланням на Крим.Реалії.

5 червня близько сотні людей розгрібали завали гілок, повалених дерев і камʼяних брил в руслах річок поблизу Алушти, що впадають в Ізобільницьке водосховище. Окупанти заявили, що "якщо ці дії дадуть хоча б 10% збільшення водного припливу, то значить все було не дарма".

В результаті так званого суботника зʼявилася пропозиція проводити регулярні "еко-десанти" по руслах річок і водоносних джерел. Російські окупанти розраховують, що це частково допоможе наповненню водосховищ півострова.

В середині травня окупаційна влада Криму відзначала "недостатні запаси" води у водосховищах Алушти. Тому городяни як і раніше отримують прісну воду в обмежених кількостях й за графіком.

Нагадаємо, наприкінці травня російське МЗС заявило про можливу гуманітарну катастрофу через нестачу води в окупованому Криму, яку там повʼязують зі "спробами Києва покарати кримчан".

У відповідь українське МЗС заявило, що Росія як держава-окупант несе відповідальність за ситуацію в Криму, а відновлення постачання дніпровської води на півострів можливе лише після його деокупації. Води для побутових потреб там наразі вистачає.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua