• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

"Не можна не торкатися!" МАН України відкрила вже третій Музей науки (ФОТО)

Мала академія наук України 7 грудня відкрила для юних відвідувачів інтерактивний Музей науки в Чернівцях

Відкриття Музею науки
МАН України відкрила вже третій Музей науки
Реклама на dsnews.ua

Він став вже третім, слідом за подібними музейними просторами Києва та Львова,передає "ДС". Загалом у планах МАН – відкрити 10 таких музеїв по всій Україні найближчими роками.

На вході в музей написано: "Не можна не торкатися!" Це означає, що діти можуть не тільки роздивлятися експонати, як зазвичай, а ще й гратися з ними. Тут поєднані між собою дві складові – розважальна та навчальна. У такий спосіб значно цікавіше можна сприйняти та вивчити той чи інший закон або явище.

Інтерактивний Музей науки
Мала академія наук України 7 грудня відкрила інтерактивний Музей науки

У музеї майже 100 експонатів для експериментів, більшість з яких привезли до Чернівців з Києва. Частину надає Музей цікавої науки з Одеси, інші прибули від міжнародних партнерів. Зокрема, німецький музей "Технозеум" з Мангайму передав експозицію "Оптичні ілюзії", яка продемонструє особливості кімнати Еймса, дозволить подивитися крізь дзеркальний лабіринт і зрозуміти принцип роботи калейдоскопа.

Маленькі відвідувачі музею досліджуватимуть у цікавій ігровій формі фізичні, хімічні, біологічні й інші наукові явища. Інтерактивний простір "Музей науки Чернівці" допоможе юним дослідникам пізнавати науку на практиці: спостерігати за мікроорганізмами, перевіряти різні матеріали на міцність, спробувати повернути деформовані предмети до їхньої початкової форми. 

Діти в Музеї науки
Маленькі відвідувачі музею досліджуватимуть у цікавій ігровій формі фізичні, хімічні, біологічні й інші наукові явища

"Відкриття музеїв науки в західних регіонах України – наш свідомий пріоритет. Ми хочемо надати рівні освітні можливості всім українським дітям, зокрема й тим, чиї сім’ї змушені були залишити свої домівки та переїхати сюди в пошуках безпеки. Наші інтерактивні простори стануть осередками для спілкування дітей, сприятимуть їхній адаптації та психологічному розвантаженню. На це ми спрямовуємо зараз усі свої сили та залучаємо меценатів. Серед наших партнерів — Торговий центр "Боянівка", інвестиційна компанія "Dovgiy Family Office", Спілка художників Буковини, завдяки яким вдалося зробити ремонт та привести приміщення до вимог музею, завезти експонати. А Чернівецька обласна рада для Чернівецького відділення МАН виділила додаткові ставки для працівників музею", – розповів президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

У квітні цього року у Львові був відкритий перший такий заклад в регіоні, що працював до липня. За цей час його відвідали понад 10 тис. дітей. Наступний Музей науки буде відкрито в Ужгороді, згодом – в Івано-Франківську та Тернополі. Експозиція у кожному працюватиме приблизно пів року, адже саме стільки часу вона в середньому цікавить аудиторію – дітей та їхніх батьків. Тому експонати будуть перевозити з міста до міста.

Музей науки
Наступний Музей науки буде відкрито в Ужгороді

Загальна вартість проєкту становить близько 10 млн грн – саме такою є вартість експонатів, ремонтних і підготовчих робіт. Більшість витрат були покриті завдяки меценатам – інвестиційній компанії Dovgiy Family Office. Доєднались і майстри з Чернівецької спілки художників і сам президент МАНУ Станіслав Довгий: вони надали свої картини для проведення благодійного аукціону на підтримку ЗСУ та створення музею. 

 Цей проєкт МАН втілює у співробітництві з Чернівецькою ОДА, Чернівецькою облрадою та Чернівецькою міською радою на базі Буковинської малої академії наук учнівської молоді. 

"Ми змогли створити усі необхідні умови для відкриття Музею науки. Для нас це дуже важливо. Знаю, яка кількість міст бореться, щоб у них також була подібна експозиція. Музей дає можливість нашим дітям цікаво вивчати хімічні, фізичні, анатомічні й інші процеси. Дитина пізнає себе та світ, в ігровій формі доповнює знання, отримані в закладах освіти", – розповів голова Чернівецької ОДА Руслан Запаранюк.

    Реклама на dsnews.ua