• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Ніцой вважає, що російську мову потрібно перейменувати на "московську"

Мовна активістка Лариса Ніцой вважає, що російську мову правильно називати "московською"

Лариса Ніцой
Лариса Ніцой
Реклама на dsnews.ua

Про це вона заявила в ефірі "Україна 24", передає "ДС".

"Я називаю цю мову московською, і це правильна назва, і закликаю всіх називати Росію Московією, їх історичною назвою, так як російська мова — це наша назва, у нас "стирена". І я питаю людей: чому ви не переходите? Ну, по-перше, телевізор включаєш, там переважно все звучить московською мовою, радіо вмикаєш — купа московської мови. Все спілкування наше і далі триває за звичкою московською мовою", — сказала Ніцой.

За словами активістки, російськомовні українці говорять, що їм потрібен "чарівний пендель", аби перейти на українську. І таким "пенделем" є закон про українську мову.

"Дуже часто мені москвомовні висловлюють підтримку, я спочатку думала, що вони сміються. Але ні — виявляється, підтримують. Але, незважаючи на те, що закон діє, омосковлювання українських дітей іде шаленими темпами, шляхом дуже агресивної культурної політики сусідньої країни", — зазначила вона.

Нагадаємо, ще в 2018 році Ніцой запропонувала називати росіян "московитами". Також вона вважає, що боротьбу за українську мову в Україні необхідно реалізовувати за допомогою сили.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua