• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

"Ніколи знову параноїки-тирани не змінять кордонів у Європі": Порошенко нагадав про ціну перемоги над нацизмом

Український народ особливо гостро відчуває біль війни і надію на мирне життя, а його внесок у перемогу над нацизмом оцінений у всьому світі

Реклама на dsnews.ua

Про це під час традиційної акції "Перша хвилина миру" сказав п’ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко, передає "ДС" з посиланням на прес-службу партії.

«Сьогодні тут, як і п’ять років, ми згадуємо день, коли в Європі настала вистраждана та омріяна тиша – після найкривавішої в історії світу війни. Переживши страшну біду, народи сподівалися, що ніколи знову параноїки-тирани не пересуватимуть в Європі кордони. Що мирні жителі не будуть гинути під обстрілами. Що людей не вбиватимуть тому, що їхня земля сподобалася окупантам», – говорить Петро Порошенко.

«Нашій землі випало стати головним полем бою тієї війни. Наші втрати були незліченними. В Україні немає жодної родини, яку те вселенське лихо обійшло стороною. Велика біда постукала до кожної хати», – зазначив Порошенко.

«Не була винятком і наша сім’я. Мій батько Олексій якось розповідав, яким запам’ятав Дунай під час бомбардування – він був червоним від крові. Мій дід Іван Порошенко дійшов до Праги, отримав поранення ноги. Осколок витягти так і не змогли, рана сочилася десятиліттями, і кульгав він до кінця життя. Дід Марини Михайло Переведенцев і поранений був, і контузію отримав; війну закінчив полковником у Берліні 8 травня. Воювали і мамині брати Григорчуки, слава Богу, обоє повернулися живими. А другий дід моєї дружини Микола Надєждін пропав без вісті у листопаді сорок першого на початку війни під час оброни Одеси. І досі нам болить від думки, що він, можливо так і залишається непохованим. Подібні спогади мають мільйони і мільйони українців», – зауважує п’ятий Президент.

«Наш український внесок у велику перемогу визнаний усім світом. Українці боролися з нацизмом не лише у складі Червоної армії та УПА, але й у військах усіх країн антигітлерівської коаліції. Не лише на рівнинах Європи, але й у пустелях Північної Африки, у водах Тихого та Атлантичного океанів».

«Ми, українці, пам’ятаємо про мільйони євреїв, які загинули внаслідок Голокосту. Так само засуджуємо геноцид кримськотатарського народу і геноцид ромів. Це наш спільний біль, який не вщухає понад вісім десятиліть», – сказав Порошенко.

«Хай незгасна людська пам’ять про колосальні багатомільйонні втрати Другої світової, про тисячі дощенту зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл застерігає весь світ від повторення тієї жахливої катастрофи», – резюмував п’ятий президент. 

Нагадаємо, вчора, 8 травня в Україні та світі відзначали День памʼяті і примирення, присвячений десяткам мільйонів загиблих у Другій світовій війні. Сьогодні ж в Україні, як і кількох інших країнах пострадянського простору, відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua