• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Окупанти повністю ліквідували українську православну громаду в Криму, - представник Зеленського

Реклама на dsnews.ua

У зв'язку з тим, що Верховний суд Росії відмовився переглядати рішення окупаційних "судів" Криму, яким у Православної церкви України було відібрано кафедральний собор Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі, на півострові було повністю ліквідовано українську православну громаду

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці постійного Представництва президента України в Автономній республіці Крим, передає "ДС".

"Представництво засуджує чергові порушення держави-окупанта Російської Федерації проти Кримської єпархії Православної церкви України і її вірян. Рішення суду, спрямоване на виселення єпархії з кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги, є втіленням політики держави-окупанта з витіснення Української церкви з тимчасово окупованої Кримського півострова", — заявив постійний представник президента в Криму Антон Кориневич.

Він також підкреслив, що представництво президента України в Криму буде вживати всіх заходів і дій для захисту української церкви.

"По суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним", — додав адвокат Сергій Заєць.

Нагадаємо, 28 червня 2019 року підконтрольний суд Росії в окупованому Криму ухвалив, що кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі (ПЦУ) повинен бути переданий російському Мінмайна.

Комітет ООН з прав людини пізніше зажадав, щоб Росія припинила спроби виселення єпархії ПЦУ в окупованому нею Сімферополі.

    Реклама на dsnews.ua