• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Окупанти влаштували черговий "шмон" у кримських татар, є затримані (ФОТО, ВІДЕО)

Співробітники ФСБ Росії прийшли о четвертій ранку з обшуками до будинків кримських татар у Сімферопольському, Бахчисарайському, Балаклавському та Нахімовському районах в окупованому Криму

Обшуки у Кримських татар/Кримська солідарність
Обшуки у Кримських татар/Кримська солідарність
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, інформує "ДС".

У селищі Строганівка в Сімферопольському районі співробітники центру протидії екстремізму РФ, ФСБ та ОМОНу проводять обшуки в імама Раіфа Февзієва. До будинку не пускають адвоката.

Також окупанти обшукують будинки активістів Джаббара Бекірова в селі Тернівка в Балаклавському районі Севастополя, Заура Абдуллаєва в селі Холмовка в Бахчисарайському районі, Рустема Таїрова в селі Повороте Нахімовського району Севастополя та у тому ж районі в селі Фруктове у Рустема Мурасова.

Останній вночі повернувся з Ростова-на-Дону, куди їздив на оголошення "вироку" за сфабрикованою кримінальною справою "Хізб ут-Тахрір".

"Вкотре країна-окупант вдається до переслідування та залякування кримських татар. Обшуки є грубим порушенням міжнародних норм, зокрема статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, та статті 8 Конвенції – право на повагу до приватного і сімейного життя", — написала Денісова в Telegram.

Вона закликала світ посилити тиск на РФ для зупинки порушень прав людини на території окупованого Криму.

Разом з тим рух "Кримська солідарність повідомив про затримання пʼятьох осіб.

"За підсумками слідчих заходів затримано пʼятьох осіб. У Нахімовському районі міста Севастополя співробітники ФСБ забрали активістів Рустема Мурасова і Рустема Таїрова, в Балаклавському районі Севастополя — Джеббара Бекірова, в Бахчисарайському районі — активіста Заура Абдуллаєва, в Сімферопольському районі Криму — Раіфа Февзієва. Чотирьох доставили до Управління Федеральної служби безпеки по республіці Крим і місту Севастополю, Раіфа Февзієва — в Управління Федеральної служби безпеки по республіці Крим і місту Сімферополю", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, напередодні, 16 серпня, Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив чотирьох жителів Криму у справі "Алуштинської групи" Хізб ут-Тахрір на термін від 12 до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua