• USD 36.4
  • EUR 39.8
  • GBP 45.9
Спецпроєкти

Олімпіада: фігуристка-дитина з Росії, яка виграла "золото", попалася на допінгу

Міжнародний олімпійський комітет оскаржить допуск до Ігор фігуристки з Росії Каміли Валієвої, яка виграла золоті медалі, оскільки у неї підтвердили допінг

Камілла Валієва
Камілла Валієва
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Міжнародного агентства тестування, передає "ДС" із посиланням на Суспільне.

Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) взяло пробу у Валієвої ще 25 грудня 2021 року, під час чемпіонату Росії в Санкт-Петербурзі. Але лабораторія у Стокгольмі, акредитована при Всесвітньому антидопінговому агентстві, повідомила про позитивну пробу лише 8 лютого.

У допінг-пробі Валієвої була виявлена речовина триметазидин – препарат, що використовується при порушеннях роботи серця.

Цей препарат заборонений для спортсменів як під час змагань, так і поза ними з 2015 року, оскільки він може використовуватися для стимулювання роботи серця.

Після підтвердження позитивної допінг-проби РУСАДА одразу ж усунуло Валієву від усіх спортивних змагань, включаючи Олімпіаду.

9 лютого дисциплінарний комітет РУСАДА за скаргою фігуристки скасував це рішення.

Але Міжнародний олімпійський комітет вирішив оскаржити рішення РУСАДи у Спортивному арбітражному суді. Його постанова очікується до 15 лютого, коли має відбутися наступне змагання за участю Валієвої.

Водночас, зазначається, що Валієвій 15 років, тому вона потрапляє до категорії "захищених спортсменів". Тобто навіть якщо рішення буде на користь МОК, то фігуристку можуть не усунути від змагань, а, наприклад, попередити.

Якщо результати всієї збірної ОКР з фігурного катання дискваліфікують, то, швидше за все, золото перейде США, Японія отримає срібло, а бронзу — Канада.

Вже третю Олімпіаду як покарання за масові порушення антидопінгових правил збірна Росії не має права виступати під назвою "Росія" та використовувати російські прапор та гімн.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що церемонія нагородження призерів командного турніру фігуристів на Олімпіаді досі не відбулася через те, що один із російських спортсменів провалив допінг-тест.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua