• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Острів Бірючий і парк "Залісся" відкрили для всіх охочих, – Кирило Тимошенко

Національний природний парк "Залісся", який донедавна був закритою зоною для можновладців, відкрили для всіх громадян. Те саме стосується півострова Бірючий, де створять великий екопарк на березі моря

Кирило Тимошенко
Кирило Тимошенко / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це під час форуму «Україна.30» на тему «Приватизація державних активів» заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

«Залісся використовувалося радянськими можновладцями як резиденція, де вони відпочивали і більше нікого туди не пускали. Ми відкрили доступ. Зараз іде трансформація території у Національний природний парк, щоб юридично закріпити цей статус», — наголосив Тимошенко.

В ході трансформації парк поділять на декілька кластерів, де з’явиться можливість будувати готелі та розвивати інфраструктуру для відпочинку. 

«Вже зараз будь-який громадянин України може приїхати, покататися на велосипеді, погуляти. Лише 20 хвилин від Києва – і можна зустріти зубрів, оленів та інших тварин, просто йдучи по лісу», — сказав він.

Також трансформація чекає на півострів Бірючий на березі Азовського моря. Раніше він використовувався як літня резиденція для влади, куди не пускали простих громадян. 

«У нас зовсім інший підхід. Так, дійсно там є резиденція, яка може вважатися літньою резиденцією президента, але ми відкриваємо і вже фактично відкрили доступ громадян туди. Це великий екопарк на березі моря. Для нас важливо, щоб кожен міг доторкнутися до цієї природи і відпочивати там», — розповів Тимошенко. 

За його словами, вже цього року на Бірючому почнуть відновлювати інфраструктуру, будувати літні будиночки для відпочинку всіх бажаючих. Також у планах – відкрити басейний комплекс, прокласти туристичні маршрути.

«Для нас доступ українців – це найголовніше», — підкреслив заступник голови Офісу президента.

    Реклама на dsnews.ua