• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Звільнений нацгвардієць Марків розкрив подробиці свого ув'язнення в Італії

Реклама на dsnews.ua

Український нацгвардієць Віталій Марків розповів, якими для нього були 3,5 року, які він провів в ув'язненні в Італії

Про це йдеться в повідомленні Радіо Свобода, передає "ДС".

"Перебування у в'язниці — це окремий урок. Коли ти втрачаєш все і залишаєшся ні з чим, починаєш звертати увагу на ті речі, яких раніше не помічав. На Майдані я навчився цінувати жертовність, свободу і натхнення, яку виявляв український народ, незважаючи на перешкоди. На сході України, на війні, я навчився цінувати чоловічу дружбу. Йдеться про моїх побратимів, які не дивлячись на все, не залишили мене в тюрмі, писали мені листи, були готові приїхати і свідчити в суді. Це давало мені надію, що я не один. Я звернувся до грецької міфології — або зі щитом, або на щиті — ми своїх не залишаємо. Я був упевнений в побратимах, що вони мене не залишать ні на поле бою, ні в тюрмі", — розповів Марків.

"Якщо говорити про італійське законодавство, то теоретично людина вважається невинною до третьої стадії засудження. Але в дійсності це не так. Як тільки ти переступаєш поріг в'язниці, то все — твої права, ким ти був — стає другорядним. І входити в ці рамки для людини дуже важко. Особливо цивільним. Для військового трохи по-іншому, ми звикли до дотримання правил, виконання наказів, дисципліни. Я був в одній з найбільших тюрeм Ломбардії, там сиділи засуджені за тяжкі злочини, мене помістили на поверх з обмеженими правами", — додав він.

"День в тюрмі залежить від самої людини, тобто, як ти сам собі його організуєш. Починаєш свій вільний час пристосовувати до тамтешніх умов. Буду відвертим, чого не вистачає в тюрмі, так це вільного часу. І альтернатива така: або ти повинен себе чимось зайняти, або просто дуріти. Мені забороняли ходити в бібліотеку. Всі книги, які я там читав, я отримував завдяки моїй дружині Діані і моїм рідним. Вони передавали мені різну літературу, і на патріотичну тематику теж. Я прочитав Василя Шкляра "Чорний ворон ". Шкляр мені сподобався як письменник. Ще підтримував фізичну форму, щоб відповідати образу військовослужбовця", — додав Марків.

Нагадаємо, 3 листопада колишній боєць Національної гвардії України Віталій Марків вийшов на свободу після зняття всіх звинувачень.

Як писала "ДС", 12 липня 2019 року суд італійського міста Павія засудив нацгвардійця Віталія Марківа до 24 років в'язниці. Була подана апеляція на вирок.

    Реклама на dsnews.ua