• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Стало відомо, на коли перенесуть вшосте перепис населення

Реклама на dsnews.ua

Уряд планує погодитися з пропозицією Державної служби статистики щодо проведення всеукраїнського перепису населення у 2023 році

Відповідний проєкт постанови уряду буде винесено на розгляд Кабміну 9 грудня, передає "ДС".

Як повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов, 9 грудня Кабмін, Держслужба статистики України та Фонд ООН в галузі народонаселення підписали спільну заяву про створення робочої групи, яка працюватиме над розробкою комплексного проєктного документу для переходу України від традиційного перепису населення до перепису за реєстрами у раунді переписів населення та житла 2030 року.

"Створення робочої групи із залученням міжнародних експертів – це важливий етап для підготовки до якісного проведення перепису за реєстрами… Перехід на перепис населення за реєстрами містить численні переваги та можливості. Це зниження фінансових витрат, скорочення термінів проведення перепису, зменшення строків отримання результатів перепису населення, зниження навантаження на респондентів, можливість проводити перепис частіше, ніж раз на 10 років та інші", — сказав він.

За його словами, "перепис населення за реєстрами – це майбутнє, якого не уникнути".

Нагадаємо, перший і останній перепис у незалежній Україні відбувся у 2001 році. Тоді чисельність населення країни становила 48,457 млн осіб. До цього українців "переписували" ще в складі СРСР, 1989 року. Тоді в Українській РСР проживало 51,7 млн осіб.

Потім Всеукраїнський перепис населення планували на 2011 рік. Згодом його перенесли спочатку на 2012-й, потім на 2013-й, потім на 2014-й, після чого на 2016 рік. У грудні 2015 року уряд упʼяте переніс перепис населення — на 2020 рік.

Як писала "ДС", в липні 2020 року Олег Немчінов стверджував, що в найближчі два роки перепис населення України у звʼязку з коронавірусом проводити не будуть.

    Реклама на dsnews.ua