• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Петро і Марина Порошенки дали старт створенню концерт-холу світового рівня в Києві

Реклама на dsnews.ua

У Києві стартував масштабний проект створення концерт-холу міжнародного рівня в столичному мікрорайоні Відрадний, який реалізується компанією Roshen і Фондом п'ятого президента Петра Порошенка

На презентації проекту Петро Порошенко і його дружина, лідер київського осередку "Європейської солідарності" Марина Порошенко розповіли про деталі проекту, повідомляє пресслужба партії.

Петро і Марина Порошенки
Петро і Марина Порошенки

"Сьогодні всіх нас зібрало прагнення відродити культуру в Україні, бо культура це те, навколо чого провідні країни Європи відбудовують національну ідею та формують власну ідентичність. Зараз Києву катастрофічно не вистачає сучасних майданчиків для реалізації мистецьких проектів світового рівня, особливо тих, що створюють класичну музику. Наша країна виховує віртуозів-музикантів і диригентів і відпускає їх по світах, бо тут їм немає де працювати. Навіть столиця, яка мала б подавати приклад всій країні немає філармонічних залів належного рівня", — говорить Марина Порошенко.

"Саме тому у нас виникла ідея створити сучасну концерту залу міжнародного рівня. Залу, яка буде символом відродження української культури, залу в якій звучатимуть найкращі зразки світової класики та виступатимуть легенди світової музики – " Концерт-хол Рошен ", — зазначила Марина Порошенко.

Для реалізації проекту "Рошен" на торгах викупив колишній ДК імені Корольова. Бюджет проекту — це десятки мільйонів доларів, повідомили його ініціатори.

Концерт-хол продовжить низку масштабних проектів, які вже реалізовані командою Петра Порошенка — це і найбільший у світі річковий світло-музичний фонтан Рошен у Вінниці, створення центру Анни Київської у Франції, підтримка археологічних досліджень на місці поховання короля Данила Галицького у Польщі, будівництво єдиного за часів незалежності Театру на Подолі. Більше 150 тисяч киян і гостей міста минулої зими відвідали Roshen Winter Village, а ще є зоопарк в Черкасах, ковзанки в Києві, Дніпрі, Харкові – говорить Петро Порошенко.

Порошенко підкреслив, що подібні проекти зазвичай реалізуються державою або муніципалітетами. Є тільки кілька світових прецедентів, коли подібні заклади створювалися виключно за кошти меценатів. Подібних прикладів у Східній Європі ініціатори проекту назвати не змогли.

"Цей проект розрахований на допомогу українським вітчизняним артистам – і симфонічним оркестрам, і Філармонії, і консерваторіям, багатьом найталановитішим українським музикантам. Це – виховання нації. Бо є два способи. Один – напівдилетанти з «95 кварталу», які формують одні почуття. А інший – найкращі зразки світової симфонічної музики, світової класики. І дуже важливо, що це робиться не на Хрещатику, а тут на Відрадному", — зазначає Порошенко.

"Це буде центром культури, центром розвитку цілого Києва. І багато артистів світового рівня, багато оркестрів світового рівні приїхали б давно в Україну. Але ніколи вони тут не були, бо не було місця, де могли би оцінити по-справжньому цей рівень. «Рошен» надихнувся прикладами Microsoft Theater і Карнегі-холу", — говорить пʼятий президент.

Петро Порошенко на презентації концерт-холу
Петро Порошенко на презентації концерт-холу

Як розповів головний менеджер проекту Євген Полтавцев, це буде перший в Україні концертний зал для виступів великого симфонічного оркестру з хором. Концерт-хол матиме великий акустичний концертний зал на 1800 глядачів і камерний зал на 400 глядачів. А також необхідну інфраструктуру для репетицій музикантів і хорів. За словами Полтавцева, заклад вже планує проводити по 250 мистецьких подій в рік.

Євген Полтавцев
Євген Полтавцев
Презентація "Концерт-холу Рошен"
Презентація "Концерт-холу Рошен"

Євген Полтавцев також зазначив, що архітектурний проект буде обраний на міжнародному конкурсі із залученням світових фахівців і компаній. За планами проекту, "Концерт-хол Рошен" відкриє свої двері в вересні 2025 року. Проект концерт-холу буде представлений киянам навесні 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua