• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Після переходу на воєнні рейки: "Оболонь" відновила виробництво пива

Компанія "Оболонь" — найбільший національний виробник напоїв в Україні, після вторгнення росії на її територію, була змушена сконцентруватися виключно на забезпеченні питною водою, наразі відновила виробництво пива

Реклама на dsnews.ua

Про це президент ПрАТ "Оболонь" Олександр Слободян розповів у інтерв’ю британському виданню Financial Times, передає "ДС".

Слободян наголошує, що компанія постраждала від дій росії ще до сьогоднішніх подій; адже під час анексії Криму та війни на Донбасі "Оболонь" втратила 40 % внутрішнього ринку.

Близько 200 з понад 3200 співробітників корпорації, змушені були припинити професійну діяльність та пішли на фронт, інші виїхали з країни, щоб захистити своїх дітей. Троє наших продавців було, на жаль, убито, один працівник знаходиться в окупованому Маріуполі та двоє у передмісті Києва — Бучі, де російські війська звинувачуються у військових злочинах, у тому числі в розстрілах мирних жителів.

"Оболоні" доводиться виживати в умовах закриття роздрібних магазинів, заборони на торгівлю алкоголем та дефіцитом палива. Після введення воєнного стану, запровадженого наприкінці лютого, було заборонено продаж алкоголю. У березні "Оболонь" випустила лише 6,5% торішнього обсягу пива за цей же місяць. Деякі виробничі майданчики, наприклад, Охтирський пивоварний завод, перейшли на виробництво питної води для місцевих лікарень та населення.

"Через місяць заборона на продаж алкоголю була частково пом’якшена для відродження економіки. У квітні, за перший тиждень роботи, обсяги виробництва асортименту напоїв компанії "Оболонь" і виробництво солоду зросли майже на 70 %, у порівнянні з минулим роком", — підкреслив Олександр Слободян.

До 2014 року продукцію ПрАТ "Оболонь" експортували до 70 країн світу. Найбільший продаж здійснювався до росії та білоросі, співпрацю з якими ми припинили. Не дивлячись на зростання виробництва продукції, експорт залишається серйозно обмеженим після того, як росія заблокувала порти країни.

"Коли почалася ця нова хвиля агресії, ми були не в Києві. Ми вирішили подихати свіжим повітрям. Нам пощастило [бути далеко], тому що ми живемо в північному передмісті Києва, неподалік від Бучі", — сказав він. "Наступного вечора російське військо проїжджало через наше місто. Нам нікуди було повертатися"

У березні вибухи пролунали вже біля Київського заводу, будівлі поруч, а також Торговий центр Retroville, розташовані менш ніж за чотири милі, були вщент розбомблені.

Враховуючи складну ситуацію, Олександр Слободян впевнений, що компанія зможе подолати цей складний шлях разом з Україною. "Українці дуже цілеспрямовані та завзяті у своїй боротьбі за Україну", – підкреслив він. "Українці — герої!".

    Реклама на dsnews.ua